• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gotowe pierwsze rondo na budowanej obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Tak przebiegają prace

8 marca 2024, 10:40, Anna Kluwak
fot. Look From Above
Prace przy budowie obwodnicy Strzelec Krajeńskich idą pełną parą. Wykonawca planuje przyszłym tygodniu zmienić organizację ruchu i puścić ruch nowo wybudowanym rondem na drodze wojewódzkiej nr 156 ze Strzelec do Barlinka. Na sporych fragmentach obwodnicy jest już pierwsza warstwa asfaltu. Natomiast prace skupiają się na budowie wiaduktu koło jeziora i stawów hodowlanych. Cała inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich to jedna z najbardziej wyczekiwanych i najważniejszych drogowych inwestycji w naszym regonie. Podstawowym celem budowy obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście z drogi krajowej nr 22.

Generalnym wykonawcą jest firma Colas Polska. Koszt inwestycji to aż 78 mln 76 tys. zł. Obwodnica Strzelec Krajeńskich ma być gotowa i oddana do użytku w IV kwartale 2024 roku.

Jak przebiegają prace przy budowie obwodnicy Strzelec Krajeńskich?

Prace przy budowie 7-kilometrowej obwodnicy rozpoczęły się na początku 2023 roku i obecnie idą pełną parą. Na sporych fragmentach drogi jest już pierwsza warstwa asfaltu. Gotowe jest również rondo na drodze wojewódzkiej nr 156 ze Strzelec do Barlinka. Dlatego też w najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu. Zamiast ruchu wahadłowego, kierowcy będą mogli pojechać nowym rondem.

- Prawdopodobnie 14 marca znikną światła sterujące ruchem na drodze ze Strzelec do Barlinka i Bronowic. Wykonawca strzeleckiej obwodnicy firma COLAS Polska/COLAS Kruszywa przedstawiła plan tymczasowej organizacji ruchu dla dwóch budowanych skrzyżowań w ciągu przyszłej obwodnicy. Wynika z niego likwidacja ruchu wahadłowego na obu drogach – informują władze Strzelec Krajeńskich.

Obecnie wykonawca skupia się przede wszystkim na budowie wiaduktu koło jeziora Górnego i stawów hodowlanych. Z uwagi na trudny teren, prace są skomplikowane i czasochłonne.

Na zdjęciach z drona doskonale widać postęp prac przy budowie obwodnicy.

Tak będzie wyglądała obwodnica Strzelec Krajeńskich

Obwodnica Strzelec Krajeńskich w ciągu drogi krajowej nr 22 będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 7,3 km. W zakres inwestycji wchodzi budowa nowych obiektów mostowych, budowa skrzyżowań jednopoziomowych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym przejść dla zwierząt. Wykonawca będzie miał za zadanie wykonać również infrastrukturę towarzyszącą, m.in. oświetlenia drogowe oraz wyposażenie w urządzenia BRD.

Wjazd na obwodnicę Strzelec Krajeńskich od strony Gorzowa zaczyna się na wysokości miejscowości Brzoza, natomiast wyjazd jest za stacją diagnostyczną i sadami od strony Dobiegniewa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości