• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Czas na wiosenne nasadzenia. Tak Gorzów rozkwitnie na wiosnę

7 marca 2024, 11:48, Anna Kluwak
fot. archowum
Wiosna tuż, tuż, więc władze Gorzowa szykują się do wiosennych nasadzeń kwiatów i roślin ozdobnych na terenie miasta. Urzędnicy szukają właśnie firmy, która zajmie się posadzeniem kwiatów i roślin ozdobnych w miejskich kwietnikach.

Tradycyjnie wraz z nadejściem wiosny w Gorzowie pojawią się nowe nasadzenia. Dlatego też władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się usługą dostarczenia roślin ozdobnych do obsadzenia miejskich kwietników gruntowych, pojemników, donic, wież kwiatowych stalowego rowerka i ampli. A także wykonaniem nasadzeń i ich pielęgnacją wraz z bieżącym uprzątaniem śmieci zalegających na obsadzonej powierzchni.

Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do czwartku 14 marca. Umowa zostanie podpisana na 11 miesięcy. Co istotne, wykonawca będzie musiał zająć się nie tylko wiosennymi nasadzeniami, ale również tymi jesiennymi w październiku.

Wiosenne nasadzenia w Gorzowie. Tak rozkwitnie Gorzów na wiosnę

Kwiaty i rośliny ozdobne pojawią się w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie Gorzowa. Potencjalny wykonawca będzie musiał się zająć wykonaniem nasadzeń w 177 betonowych donicach, 70 drewnianych donicach, 10 donicach tarasowych, 14 wieżach kwiatowych oraz w 51 amplach. Do tego nasadzenia trafią do kwietników gruntowych.

W kwietnikach mają zostać posadzone begonie, surfinie, szałwia, lawenda, werbena, rozchodnik okazały, aksamitka, pelargonie, czosnek ozdobny, kostrzewa sina, żurawka czy też ostnica.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości