• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów zorganizuje międzynarodową imprezę. Najlepsi sportowcy powalczą w Gorzów Meeting 2024

26 lutego 2024, 08:00, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Takiej imprezy nie było jeszcze w naszym mieście. Gorzów po raz pierwszy będzie organizatorem międzynarodowego lekkoatletycznego meetingu. Pod koniec maja na stadionie przy ul. Krasińskiego odbędzie się Gorzów Meeting 2024.

Od roku Gorzów ma w końcu stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, który jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w całym regionie. Pierwszą dużą imprezą, która została zorganizowana na stadionie przy ul. Krasińskiego były 99. PZLA Mistrzostw Polski. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, a gorzowski stadion zdał egzamin.

Teraz czas na kolejną dużą imprezę, jakiej w naszym mieście jeszcze nie było. Gorzów będzie po raz pierwszy w historii organizatorem międzynarodowego lekkoatletycznego meetingu.

Gorzów Meeting 2024. Międzynarodowy meeting w lekkiej atletyce w Gorzowie

W kalendarzu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki znalazł się Gorzów Meeting 2024. Międzynarodowa impreza klasy mistrzowskiej odbędzie się w piątek 24 maja. W zawodach weźmie udział kilkuset zawodników, którzy będą rywalizowali w kilkunastu konkurencjach. Wśród światowych gwiazd lekkiej atletyki, nie zabraknie również zawodników z Gorzowa.

Co istotne, gorzowska impreza jest jedną z 19 polskich imprez lekkoatletycznych, która została wpisana do prestiżowego kalendarza World Athletics Continental Tour.

Dla wielu sportowców będzie to ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji na mistrzostwa Europy w Rzymie, które odbędą się w dniach 6-12 czerwca oraz na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które zaplanowano od 26 lipca do 11 sierpnia.

Organizacją międzynarodowej lekkoatletycznej imprezy zajmie się klub ALKS AJP Gorzów. Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 28 lutego, radni podejmą uchwałę w sprawie "zmiany uchwały budżetowej na 2024 rok miasta Gorzowa Wielkopolskiego", w ramach której zostanie przesuniętych 500 tys. zł z budżetu miasta na organizację zawodów oraz nagrody. Źródłem pokrycia będzie część rozwojowa subwencji ogólnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości