• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Zamknięty wjazd na ogródki działkowe w Gorzowie. Zostały ułożone worki z piaskiem

22 lutego 2024, 11:43
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek strażacy układali worki z piaskiem pod wiaduktem kolejowym przy ul. Warszawskiej w stronę ogródków działkowych ROD „Ustronie”. Przejazd pod wiaduktem został zabezpieczony z powodu wysokiego stanu wody w Warcie, a dojazd do działek został zamknięty.

W czwartek 22 lutego na godz. 10 rano wodowskaz koło Mostu Lubuskiego pokazywał, że poziom wody w rzece Warcie wynosił 449 cm. To oznacza, że do przekroczenia stanu alarmowego brakuje zaledwie 21 cm. Ten wynosi 470 cm. Na terenie Gorzowa do odwołania obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

W ostatnim tygodniu strażacy wspólnie z wydziałem bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa rozpoczęli zabezpieczanie newralgicznych miejsc na terenie miasta. Została zabezpieczona skarpa przy ul. Teatralnej oraz przepusty w nasypie kolejowym przy ul. Korsaka i Południowej.

Zamknięty wjazd na ogródki działkowe w Gorzowie. Strażacy układają worki z piaskiem

W czwartek 22 lutego o godz. 10.51 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zabezpieczeniu przejazdu pod wiaduktem kolejowym przy ul. Warszawskiej w stronę ogródków działkowych. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

- Pracownicy wydziału bezpieczeństwa i zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa razem ze strażą pożarną rzędu miasta razem z Państwową Strażą Pożarną zabezpieczają miejsca, gdzie pojawia się woda z Warty. W czwartek pracowali nad zabezpieczeniem przejazdu pod wiaduktem kolejowym w stronę ogrodów działkowych przy ulicy Warszawskiej. Z powodów bezpieczeństwa, przejazd został zabezpieczony workami z piaskiem, a wjazd na ogródki od tej strony stał się niemożliwy – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chodzi dokładnie o wjazd w stronę ROD „Ustronie” na wysokości budynku przy ul. Warszawskiej 134. Z powodu ułożonych worków z piaskiem, przejazd pod wiaduktem kolejowym został zamknięty. Dojazd do ROD „Ustronie” możliwy jest od strony Ośrodka Transportu Leśnego.

 

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości