• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będzie więcej zieleni w Gorzowie. W tych miejscach powstaną nowe parki kieszonkowe

22 lutego 2024, 09:36, Anna Kluwak
fot. archiwum UM
Władze Gorzowa zamierzają w tym roku wybudować nowy park kieszonkowy przy ul. Pocztowej. Na tym jednak nie koniec. Urzędnicy starają się o unijne dofinansowanie na budowę kolejnych dziesięciu parków kieszonkowych w różnych częściach Gorzowa.

Pierwszy w Gorzowie park kieszonkowy powstał jesienią 2021 roku na osiedlu Słonecznym w Gorzowie w ramach przebudowy ul. Słonecznej. Kolejny został utworzony w centrum miasta przy ul. Chrobrego i Wybickiego.

Czym w ogóle są parki kieszonkowe? Ich założeniem jest tworzenie w miejscach gęstej zabudowy niewielkich terenów zieleni i zagospodarowanie ich w taki sposób, aby pełniły funkcję wypoczynkowo-integracyjną.

Urzędnicy doszli do wniosku, że takie miejsca są potrzebne w Gorzowie, dlatego postanowiono stworzyć kolejny park kieszonkowy. Ten ma powstać jeszcze w tym roku przy ul. Pocztowej. Koszt? 65 tys. zł. Inwestycja znalazła się w budżecie miasta na 2024 rok.

Park kieszonkowy w Gorzowie. Nowe parki kieszonkowe powstaną w Gorzowie

Jednak na tym nie koniec. Władze Gorzowa zamierzają starać się o unijne dofinansowanie na budowę kolejnych dziesięciu parków kieszonkowych w mieście.

- We wnioskach konkursowych o przyznanie dofinansowania ze środków UE w ramach programów Interreg oraz Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego zgłoszone zostały projekty utworzenia w mieście dziesięciu tzw. parków kieszonkowych przy ulicach: Hejmanowskiej, Przemysłowej/ Woskowej, Towarowej, Śląskiej, Walczaka/Piłsudskiego, Matejki, Piłsudskiego, Okólnej, Myśliborskiej oraz Spokojnej - informuje Bartosz Kmita, sekretarz Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości