• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dziurawe fragmenty ul. Słowiańskiej zostaną wyremontowane

20 lutego 2024, 16:32, Anna Kluwak
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę na dziury, które pojawiły się w jezdni ul. Słowiańskiej i Roosevelta. Dopytują się czy miasto po zakończonych pracach budowlanych na skrzyżowaniu z Kosynierów Gdyńskich oraz budowie ronda przy Słowiance zamierzają coś z tym zrobić. Jak się okazuje, remontu doczeka się fragment ul. Słowiańskiej.

Przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 27 mln 411 tys. 818,07 zł.

Według najnowszych informacji, do których dotarł portal gorzowianin.com rondo przy Słowiance oraz cała ul. Kosynierów Gdyńskich będzie gotowa w lipcu 2024 roku. Znacznie dłużej potrwają za to prace na skrzyżowaniu. Zakończenie przebudowy skrzyżowania ul. Żwirowej, Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej planowane jest na wrzesień 2024 roku.

Fragmenty dziurawej Słowiańskiej w Gorzowie doczekają się remontu

W jednym miejscu trwa przebudowa, a w następnym robią się dziury w jezdni, na co zwracają uwagę mieszkańcy Gorzowa. Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się czytelnicy, którzy dopytują się czy po zakończonej przebudowie skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej oraz budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry, zostaną wyremontowane fragmenty ul. Słowiańskiej i Roosevelta, gdzie pojawiły się dziury.

- Jadąc ul. Roosevelta i dalej Słowiańską trzeba uważać. W niektórych miejscach zrobiły się tak duże dziury, że pół koła w nie wpada. Czy miasto zamierza coś z tym zrobić po zakończeniu wszystkich prac? - pyta się czytelnik.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się czy miasto przewiduje remont lub jakąkolwiek naprawę ul. Słowiańskiej na odcinku od Fredry do skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich oraz na ul. Roosevelta do skrzyżowania z Mieszka I.

- Prowadzona inwestycja obejmuje również niewyremontowane odcinki ul. Słowiańskiej. Natomiast ul. Roosevelta nie jest objęta przebudową, ale ewentualna realizacja będzie rozważana po wykonaniu wszystkich zakresów prac – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości