• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Cztery używane MAN-y wzmocniły flotę MZK Gorzów

16 lutego 2024, 09:41, Oprac.: Marcin Kluwak
fot.: MZK Gorzów Wielkopolski. Źródło: Transinfo.pl
MZK Z Gorzowa ma już cztery nowe - używane autobusy. Flota gorzowskiego przewoźnika wzmocniona została autobusami marki MAN, które dotarły do naszego miasta z Austrii.

Cztery używane autobusy matki MAN jeżdżą już po gorzowskich ulicach. Zamówione w styczniu autobusy dotarły do Gorzowa pod koniec miesiąca i już zostały włączone do eksploatacji. MAN-y zostały wyposażone w klimatyzację, tablice kierunkowe LED oraz system zapowiedzi przystankowych - informuje branżowy portal TransInfo.pl

Gorzowskie MZK w budżecie miało zapisane na zakup czterech autobusów kwotę 3 mln 870 tysięcy złotych. MLeasing złożyło ofertę na dostawę pojazdów za 3 mln 896 tysięcy złotych.

Flota autobusów MZK w Gorzowie

Według danych dostępnych w Wikipedii, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie dysponuje obecnie 84 autobusami. Najnowsze to Solarisy - hybrydowe i elektryczne, ale flota składa się w przeważającej większości z pojazdów marki MAN. Po ulicach Gorzowa jeździ od lutego 2024 62 autobusów tej marki. 

System komunikacji autobusowej na terenie miasta Gorzów Wielkopolski działający od 1960 roku, obecnie obejmuje 37 linii autobusowych (w tym 3 nocne).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości