• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejny przekładaniec pod urzędem. Witamy w Gorzowie Trytytkopolskim

16 lutego 2024, 08:40, Robert Trębowicz
Obserwując na przestrzeni lat (pato)inwestycję przebudowy ulicy Sikorskiego utwierdzam się w przekonaniu, że nie mamy szczęścia do wykonawców. Nie mamy także szczęścia do nadzoru nad pracami zlecanymi przez miasto. Osobom odpowiedzialnym za tą partaninę mieszkańcy „w podziękowaniu” powinni przestawić biurka na nadwarciański bulwar. Może siedząc na leżakach obok mistrza Janusza, dojdą do konstruktywnych refleksji. Kaczki nad Wartą kwaczą, że budowlańcy tak polubili grę w domino płytkami chodnikowymi, iż postanowili przełożyć nawierzchnię raz jeszcze. Okazało się, że płytki nadal klawiszują jak rosyjski fortepian po bombardowaniu. Do trzech razy sztuka?

Tak często bywa w polskich realiach. Przetarg wygrywa „po taniości” firma X. By wyjść na swoje, wynajmuje jeszcze tańszego podwykonawcę, czyli firmę Y. Aby prezes firmy Y także wyszedł na swoje, może co najwyżej  zatrudnić „po taniości” niedoświadczonego Volodymyra, który na placu budowy uczy się z YouTube, jak układać chodnik.

Za całokształt prac, jak również nadzoru, miastu niewątpliwie należy się Order Maliniaka, kultowego budowlańca  PRL-owskiego serialu  „Czterdziestolatek”. Budowlane kufajki jako nagroda dodatkowa dla osób odpowiedzialnych. Gwarą budowalną „Centometr w lewo, centometr w prawo. Tu się zateguje, tam się zatguje. Będzie git do najbliższego deszczu”. I tak w Gorzowie od lat…

Przesadą nie będzie stwierdzenie, że podświetlenie torowiska faktycznie funkcjonuje według formuły „od deszczu do deszczu”. Dzień działa. Tydzień schnie. Przykłady radosnej (pato)budowlanki można mnożyć. Wystarczy zajrzeć do Parku Róż, który do dziś jest gorzowską matką wszelkich fuszerek. 

Wierzę, że prezydent z założenia chce dobrze. Z pasją smaży jajecznicę. Dobrze mu z oczu patrzy. I tak dalej… Może jednak czas najwyższy na refleksję w miejskim ratuszu?

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości