• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Stan alarmowy na Warcie coraz bliżej. Strażacy układają worki z piaskiem

15 lutego 2024, 09:47, Anna Kluwak
Poziom wody w rzece Warcie w Gorzowie jest coraz wyższy, do stanu alarmowego brakuje 38 cm. Dlatego też strażacy wspólnie z wydziałem bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa zabezpieczają newralgiczne miejsca. Przy ul. Teatralnej układane są worki z piaskiem, aby zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem się.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Od 2 lutego do odwołania na terenie Gorzowa obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Wszystko przez to, że na początku miesiąca stan ostrzegawczy na rzece Warcie został przekroczony. Jednak poziom wody stale rośnie i z każdym dniem coraz mniej brakuje do przekroczenia stanu alarmowego.

Coraz wyższy poziom Warty w Gorzowie. Do stanu alarmowego w Gorzowie brakuje 38 cm

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

W czwartek 15 lutego na godz. 8 rano wodowskaz koło Mostu Lubuskiego pokazywał, że poziom wody w rzece Warcie wynosił 432 cm. To oznacza, że do przekroczenia stanu alarmowego brakuje jeszcze 38 cm. Ten wynosi 470 cm. Z kolei stan ostrzegawczy (390 cm) został przekroczony o 42 cm.

Wysoki poziom Warty w Gorzowie. Na Teatralnej układane są worki z piaskiem

- Mając na uwadze dalsze prognozy wzrostu poziomu rzeki Warty, przygotowujemy się do zabezpieczenia newralgicznych miejsc. Dzisiaj realizujemy wzmacnianie skarpy na tyłach budynku AJP przy ul. Teatralnej. Mając na uwadze, że woda coraz bliżej tej skarpy podchodzi. W działaniach biorą udział strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gorzów Siedlice - komentuje Grzegorz Rojek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa.

Prognozy wskazują na dalsze systematyczne wzrosty poziomu wody w rzece Warcie. Dlatego rzeka jest codziennie monitorowana. - Sprawdzamy newralgiczne miejsca i reagujemy wcześniej na zagrożenie, które może nastąpić. Jeżeli będzie w naszej ocenie dochodziło do konieczności wzmocnienia i zabezpieczenia kolejnych miejsc, na pewno będziemy to robić – podkreśla dyrektor Rojek.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości