• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

15 stopni ciepła w weekend w Gorzowie. Czy to już wiosna?

14 lutego 2024, 09:38, Oprac.: Marcin Kluwak
Ferie zimowe nie do końca w tym roku są zimowe. Śniegu nie widać, a termometry, jak na połowę lutego pokazują nadzwyczaj wysokie wartości. Słynne kiedyś powiedzenie "idzie luty, podkuj buty", możemy włożyć między inne bajki.

W weekend na termometrach w Gorzowie i okolicach zobaczymy nawet 15 stopni. Będzie też słonecznie. Czy to już wiosna?

Według archiwalnych danych statystycznych, średnia temperatura w lutym w Gorzowie to +1 stopnień Celsjusza, minimalna to prawie -2 stopnie Celsjusza a maksymalna - +3,9 stopnia Celsjusza. Patrząc na te dane, trudno sobie wyobrazić, że w tym miesiącu na termometrach zobaczymy nawet +15!

Tak będzie już w piątek, 16 lutego. Dzień wcześniej, czyli w czwartek będzie +12, a w sobotę, 17 lutego +11.

Na tym kończą się niestety dobre, pogodowe informacje. Po wyjątkowo ciepłym weekendzie znów czeka nas ochłodzenie, ale w ciągu dnia termometry pokażą od 6 do 8 stopni Celsjusza.

Zimy tej zimy już nie zobaczymy

Długoterminowe prognozy pogody, które - trzeba to powiedzieć ze stanowczością - nie zawsze się sprawdzają, nie pokazują już znacznego ochłodzenia. Cały marzec będzie podobny do pogody, którą widzimy obecnie. Będzie 6-10 stopni ciepła, słońce będzie pojawiać się co kilka dni, na przemian z deszczem.

Prognozę pogody - tę długoterminową jaki i na najbliższe kilka dni podajemy za największym serwisem meteo w sieci - Accuweather.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości