• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Koniec z wąską i dziurawą ul. Jagiellończyka. Droga zostanie przebudowana

12 lutego 2024, 09:45, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
W marcu rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Jagiellończyka w Gorzowie. Zniszczona droga doczeka się nie tylko nowego asfaltu, ale wyremontowane zostaną chodniki i zjazdy. Ponadto prace obejmą poszerzenie jezdni od strony Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Trwa przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Jak zapowiadano w ubiegłym roku, inwestycja zostanie poszerzona o remont ul. Jagiellończyka na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Mieszka I.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie poinformowała właśnie, że prace przy przebudowie ul. Jagiellończyka rozpoczną się w marcu.

Zniszczona ul. Jagiellończyka w Gorzowie zostanie przebudowana

Na ul. Jagiellończyka, oprócz nowej nawierzchni, wykonana zostanie konstrukcja chodników i zjazdów. Inwestycja poprawi infrastrukturę drogową oraz zwiększy bezpieczeństwo. Na zjeździe, w kierunku poczty, zaplanowano korektę istniejących łuków. Dodatkowo zostanie wykonane poszerzenie jezdni, od strony Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zapewni to właściwe wymiary prostopadłych miejsc postojowych wzdłuż ulicy.

- Wykonawca rozpoczął już niezbędne prace przygotowawcze. Polegały one m.in. na usunięciu jednego drzewa, które znajdowało się w kolizji z przebudowywanym zjazdem. Pozwoli to na poprawę widoczności, usprawni wyjazd oraz zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym - komentuje Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca został zobowiązany do przekazania drzewa z wycinki dla Zespołu Szkół Ogrodniczych. Zaplanowane zostały nasadzenia zastępcze. Będą to cztery drzewa liściaste.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości