• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Śnieg w Gorzowie. Czy wraca prawdziwa zima?

9 lutego 2024, 09:38, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od rana w Gorzowie padał śnieg. Opady na szczęście były niezbyt intensywne, ale na mniej uczęszczanych ulicach oraz chodnikach pojawiła się cienka warstwa białego puchu. Czy to powrót zimy?

Tuż po godzinie ósmej rano w Gorzowie zaczął padać śnieg, a już po godzinie, zamiast śniegu mieliśmy deszcz ze śniegiem. Wszystko to za sprawą wzrastającej temperatury.

Według zapowiedzi synoptyków, w Gorzowie w piątek miało padać, ale będzie to głównie deszcz - nawet do 7 mm. Oznacza to, że śnieg bardzo szybko zniknie z dróg i chodników. Na tych bardziej uczęszczanych drogach już stworzyło się tzw. błoto pośniegowe, które w niektórych miejscach może utrudniać jazdę.

Śnieg w Gorzowie. Czy to powrót zimy?

Niestety nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy spodziewają się powrotu zimy na ferie. Wciąż będzie to bardziej przedwiośnie. W sobotę po zachmurzonym niebie nie będzie już śladu, a temperatura w ciąg dnia wzrośnie do 9 stopni. W niedzielę będzie podobnie - z temperaturą 10-11 stopni powyżej zera.

Długoterminowe prognozy dla Gorzowa

Patrzenie w prognozy pogody na dłużej niż 7-10 dni, to jak wróżenie z fusów, ale nawet te prognozy nie przewidują radykalnego ochłodzenia. W pierwszym tygodniu ferii, czyli od 11 do 17 lutego na termometrach w ciągu dnia zobaczymy 6-9 stopni, a w nocy minimalnie -2.

Drugi tydzień będzie podobny. Pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a termometry pokażą maksymalnie 6-7 stopni Celsjusza.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości