• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Dwóch mężczyzn przysypanych ziemią w wykopie! Nie żyje jeden z nich

1 lutego 2024, 10:21, Anna Kluwak
fot. KM PSP Gorzów
Do tragicznego wypadku doszło podczas prac ziemnych przy ul. Wodnej w Kostrzynie nad Odrą. Dwóch pracowników wodociągów zostało przysypanych ziemią w wykopie. Nie żyje jeden z mężczyzn, drugi został zabrany do szpitala z urazem nogi.

W czwartek 1 lutego po godz. 9 rano doszło do dramatycznego wypadku podczas prac ziemnych przy ul. Wodnej w Kostrzynie nad Odrą. W głębokim wykopie doszło do osunięcia się ziemi, która przysypała dwóch mężczyzn. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Dwóch mężczyzn podczas prowadzonych prac zostało przysypanych ziemią. Jeden z mężczyzn został całkowicie przysypany ziemią. Udało się go wydostać na powierzchnię, jest nieprzytomny, trwa jego reanimacja. Drugi z mężczyzn został przysypany ziemią do wysokości pach, a dodatkowo przyciśnięty elementami, które zabezpieczały wykop - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Nieprzytomny mężczyzna jest od kilkudziesięciu minut reanimowany. Strażakom udało się wydostać na powierzchnię również drugiego pracownika, który był do połowy przysypany ziemią. Został przekazany załodze pogotowia, uskarża się na ból nogi.

- Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia - komentuje Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

AKTUALIZACJA

godz. 11.15 - Niestety pomimo prowadzonej bardzo długo reanimacji, nie udało się uratować życia mężczyzny, który był całkowicie przysypany ziemią. Lekarz stwierdził zgon - komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Drugi mężczyzna z urazem nogi został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.  

godz. 12 - Znamy więcej okoliczności na temat tego tragicznego i nieszczęśliwego wypadku. Pracownicy wodociągów przy pomocy koparki pracowali przy głębokim wykopie, który był zabezpieczony. Jeden z mężczyzn stał nad wykopem i nagle doszło do usunięcia się ziemi. Mężczyzna wpadł pomiędzy podporę, a skarpę i został przysypany. Drugi z pracowników próbował go ratować i odkopać, ale niestety skończyło się to całkowitym zasypaniem mężczyzny, ponieważ duża część skarpy osunęła się. Pierwszy z mężczyzn został całkowicie zasypany ziemią, natomiast mężczyzna, który go ratował, został przysypany do połowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/2 Dwóch mężczyzn przysypanych ziemią w wykopie w Kostrzynie nad Odrą

1/2 Dwóch mężczyzn przysypanych ziemią w wykopie w Kostrzynie nad Odrą

2/2 Dwóch mężczyzn przysypanych ziemią w wykopie w Kostrzynie nad Odrą

2/2 Dwóch mężczyzn przysypanych ziemią w wykopie w Kostrzynie nad Odrą

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości