• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Parkomaty wróciły na Dworcową. Czy czeka nas powiększenie strefy płatnego parkowania?

30 stycznia 2024, 17:01, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
Koniec z darmowym parkowaniem na wyremontowanej ul. Dworcowej w Gorzowie. Dwa parkomaty zostały właśnie zainstalowane i pobierają już opłaty. Trzeci parkomat czeka na zakończenie prac przy ul. Składowej. Czy OSiR planuje w tym roku powiększenie Strefy Płatnego Parkowania w Gorzowie?

Od grudnia 2023 roku kierowcy mogą jeździć wyremontowaną ul. Dworcową w Gorzowie. Wykonawca inwestycji zajmuje się obecnie przebudową placu przed dworcem PKP oraz fragmentem ul. Składowej i Jancarza. Firma ZUE S.A. ma czas do 21 czerwca 2024 roku na zakończenie wszystkich prac.

Płatne parkowanie przy ul. Dworcowej. Parkomaty wróciły na ul. Dworcową po remoncie

Przez ostatni miesiąc kierowcy parkujący przy ul. Dworcowej mogli robić to za darmo. Niestety mamy złą wiadomość dla zmotoryzowanych - parkomaty właśnie wróciły na ul. Dworcową. Jeden z nich został ustawiony na wysokości budynku 8A, drugi parkomat stanął w przy budynku dworca. PKS. Oba urządzenia już działają.

Kolejny parkomat czeka na zakończenie przebudowy ul. Składowej. Tam zostanie ustawiony jedno z dwóch nowych urządzeń, które w ostatnim czasie kupił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie. Drugi został zamontowany obok dworca PKS.

Co z powiększeniem strefy płatnego parkowania w Gorzowie?

Zamontowanie parkomatów przy ul. Dworcowej i po zakończeniu prac przy ul. Składowej nie jest więc niczym nowym, bo w obu miejscach były pobierane opłaty jeszcze przed rozpoczęciem remontu.

Czy kierowcy muszą zatem się obawiać, że strefa płatnego parkowania zostanie w tym roku powiększona? Póki co, nie ma takich decyzji, bo Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ma pieniędzy na zakup nowych parkomatów. Jednak jak przyznaje dyrektor OSiR Włodzimierz Rój, jeżeli dostaną dotację od miasta na ten cel, to kupią nowe parkomaty i powiększą SPP.

- W kolejnym etapie parkomaty zostaną ustawione przy ul. Borowskiego oraz pozostałej części ul. Dąbrowskiego i Armii Polskiej– podkreśla Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Obecnie SPP obejmuje ścisłe centrum Gorzowa oraz Śródmieście. Natomiast docelowo strefa będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała aż 50 ulic, których obszar będzie mieścił się pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości