• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Droga powiatowa została zamknięta. Jest w fatalnym stanie technicznym

26 stycznia 2024, 14:51, Anna Kluwak
fot. Piotr Wleklik
Starostwo powiatowe w Gorzowie podjęło decyzję o zamknięciu drogi powiatowej pomiędzy Racławiem a Stanowicami. Wszystko przez bardzo zły stan techniczny i ogromne dziury. To oznacza nie tylko objazdy dla mieszkańców, ale również zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów.

Drogi w powiecie gorzowskim pozostawiają wiele do życzenia. Część z nich jest tak dziurawa i zniszczona, że kierowcy muszą uważać, żeby nie uszkodzić swojego zawieszenia lub urwać koła. Jak przyznają mieszkańcy podgorzowskich gmin, niektóre drogi mają tak ogromne dziury, że nie sposób ich ominąć.

Jak się właśnie okazało, jedna z dróg powiatowych w gminie Bogdaniec zostanie zamknięta ze względu na bardzo zły stan techniczny. Chodzi o drogę pomiędzy Racławiem, a Stanowicami.

- Zarząd powiatu w Gorzowie mając na względzie stan techniczny drogi i bezpieczeństwo uczestników ruchu, informuje, że w dniu 26 stycznia odcinek drogi powiatowej nr 1416F pomiędzy miejscowością Racław a miejscowością Stanowice zostaje zamknięty do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy - informuje Agnieszka Chudziak, starosta gorzowski.

Zamknięcie drogi oznacza nie tylko objazdy dla mieszkańców, ale również zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów. - W związku z zamknięciem dla ruchu drogi powiatowej na odcinku Racław - Stanowice kursy wykonywane do Stanowic będą kończone na pętli w Racławiu – czytamy w komunikacie MZK Gorzów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości