• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Niekończąca się opowieść o rozbudowie skateparku w Gorzowie

26 stycznia 2024, 11:51, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa unieważniły właśnie kolejny przetarg na rozbudowę skateparku. Trudno już nawet zliczyć ile było takich postępowań, które kończyły się fiaskiem. Powód jest zawsze ten sam – brak chętnych albo oferty kilkukrotnie wyższe. W ostatnich postępowaniu najtańsza oferta przewyższała budżet o ponad 700 tys. zł.

Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w 2021 roku. Niestety wszystkie przetargi na prace budowlane, a było ich kilka kończyły się fiaskiem - albo nie było chętnych firm, albo oferty potencjalnych wykonawców były nawet kilkukrotnie wyższe, niż założony budżet.

Dla przykładu we wrześniu 2022 roku na rozbudowę skateparku przeznaczono zaledwie 456 tys. 250 zł, natomiast najtańsza oferta była na kwotę aż 1 mln 151 tys. 280 zł. Kiedy pod koniec grudnia 2023 roku władze Gorzowa ogłosiły nowy przetarg na rozbudowę skateparku, wiele osób miało nadzieję, że budżet zostanie zwiększony.

Niestety nic bardziej mylnego. Na rozbudowę skateparku zapisano zaledwie 451 tys. 250 zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty są o 2,5 oraz 3 razy wyższe, niż założony budżet. Najtańszą ofertę złożył Techramps z Krakowa na kwotę 1 mln 168 tys. 930,50 zł, to o 717 tys. 680,50 zł więcej niż przewidziało miasto. Z kolei Topatotera z Knurowa zaoferowała 1 mln 531 tys. 024,02 zł za rozbudowę skateparku.

Już w połowie stycznia portal gorzowianin.com informował o tym, że można spodziewać się tylko jednego rozstrzygnięcia przetargu, czyli jego unieważnienia. Tak jak zapowiadaliśmy, tak też się stało.

Władze Gorzowa właśnie unieważniły oficjalnie przetarg na rozbudowę skateparku. - Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Patrząc na to, co działo się na przestrzeni ostatnich trzech la,t można śmiało stwierdzić, że dopóki budżet na tę inwestycję będzie oscylował w okolicach 450 tys. zł i nie zostanie zwiększony, to skatepark nie zostanie rozbudowany. Zwracają również na to uwagę mieszkańcy Gorzowa, którzy byli zaangażowani w projekt rozbudowy skateparku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości