• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Zderzenie autobusu z osobowym BMW. Poszkodowane roczne dziecko

25 stycznia 2024, 09:54, Anna Kluwak
fot. Wypadki Gorzów
W czwartek przy ul. Walczaka doszło do wypadku z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji i samochodu osobowego marki BMW. Kierująca autobusem uderzyła w tył BMW, które zatrzymało się przed pasami. Poszkodowane zostało roczne dziecko w wózku, które podróżowało autobusem oraz kobieta kierująca BMW.

W czwartek 25 stycznia o godz. 9.28 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku przy ul. Walczaka w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja i dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Zarówno BMW, jak i elektryczny autobus MZK jechały pod górkę ul. Walczaka. Przed oznakowanym przejściem dla pieszych kierująca BMW zatrzymała auto, wtedy w tył osobówki uderzyła kobieta kierująca autobusem miejskim.

- Kobieta kierująca BMW zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwo osobom pieszym. Kierująca autobusem miejskim nie zachowała należytej odległości i uderzyła w tył BMW. W wyniku wypadku poszkodowana została kierująca BMW oraz roczne dziecko, które podróżowało w wózku pod opieką matki w autobusie - komentuje Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Według wstępnych informacji, jakie dotarły do naszej redakcji, dziecko miało wypaść z wózka podczas zdarzenia. Ostatecznie okazało się, że okoliczności były nieco inne. - W autobusie, który uczestniczył w wypadku, znajdowały się dwa wózki. Jeden był zabezpieczony, stał zgodnie z kierunkiem jazdy. Drugi wózek stał w poprzek i znajdowało się w nim roczne dziecko. W wyniku wypadku wózek z dzieckiem uderzył w drugi wózek stojący obok, wskutek czego niemowlę zostało w pewien sposób przygniecione – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Zarówno kierująca BMW, jak i roczne dziecko zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu cały czas pracują policjanci.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

1/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

2/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

2/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

3/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

3/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

4/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

4/4 Zderzenie autobusu MZK z BMW przy ul. Walczaka w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości