• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gorzów: Koniec z dziurami na Kasprzaka. Miasto szykuje się do remontu

24 stycznia 2024, 12:07, Anna Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa planują remont najbardziej dziurawego odcinka ul. Kasprzaka. Najpóźniej do końca marca powinien zostać ogłoszony przetarg na remont 1,2-kilometrowego fragmentu drogi. Prace obejmą przede wszystkim zniszczoną nawierzchnię od węzła S3 do granic miasta.

Zimowe miesiące odcisnęły swoje piętno na gorzowskich drogach, gdzie co chwilę pojawiają się dziury. Niektóre ulice w mieście są tak dziurawe, że próbując ominąć jedną dziurę, wpada się w kolejną. Jednym z takich miejsc, gdzie kierowcy narzekają na dziury, jest odcinek ul. Kasprzaka od granic miasta od strony Łagodzina do węzła S3. Dlatego mamy dobrą wiadomość. Jeszcze w tym roku zniszczona nawierzchnia zostanie wyremontowana.

Warto przypomnieć, że jesienią 2021 roku został wyremontowany 450-metrowy odcinek ul. Kasprzaka pomiędzy zjazdami z drogi ekspresowej S3 na węźle Gorzów Południe. Wówczas przeprowadzone prace spowodowały spore utrudnienia w ruchu i korki z każdej strony ul. Kasprzaka oraz na trasie S3 o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Drogowy armagedon na Kasprzaka. Wszystko przez remont".

Remont dziurawej ul. Kasprzaka w Gorzowie

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, miasto zamierza jeszcze w tym roku zająć się remontem najbardziej zniszczonych odcinków ul. Kasprzaka. Przetarg na prace ma zostać ogłoszony jeszcze w I kwartale 2024 roku, czyli najpóźniej w marcu.

Prace obejmą odcinek granic miasta od strony Łagodzina do węzła S3 Gorzów Południe oraz fragment od węzła S3 w kierunku centrum miasta. Łącznie wyremontowany zostanie odcinek obejmujący 1250 metrów drogi.

- Prace będą polegały na sfrezowaniu istniejących, zdegradowanych warstw konstrukcji jezdni: ścieralnej i wiążącej, wykonaniu nowych warstw. Orientacyjny termin wykonania prac został przewidziany na około 4 miesiące – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości