• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Kandydaci na prezydenta Gorzowa w wyborach samorządowych w 2024 roku

2 lutego 2024, 12:13, Marcin Kluwak
Znamy już pierwsze nazwiska kandydatów na prezydenta Gorzowa w wyborach samorządowych w 2024 roku. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 14 marca.

Jako pierwszy swój start ogłosił Jacek Bachalski. To polski polityk, działacz społeczny, przedsiębiorca, poseł na Sejm IV kadencji oraz senator VI kadencji. Ma 60 lat, jest właścicielem wielu firm. Najbardziej znaną jest centrum medyczne Medi-Raj. W naszej przedwyborczej ankiecie zdobył zaledwie 3,07% głosów.

Gorzowska Platforma Obywatelska wysyła do boju Piotra Wilczewskiego. To Radny Gorzowa, biegacz, rowerzysta, uwielbiający podróże. Pomysłodawca Gorzowskiego Biegania Czwartkowego oraz Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego. Ma 39 lat. W wyborach samorządowych 2018 uzyskał on 565 głosów (5.53% wszystkich w okręgu). W naszej ankiecie dotyczącej kandydatów na kandydatów na prezydenta Gorzowa zajął wysokie – drugie miejsce, zdobywając 13,28% głosów. Czy ma szanse w walce z obecnym prezydentem Gorzowa?

Wybory Samorządowe 2024. Kto kandydatem na prezydenta Gorzowa?

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie zdecydowało, kogo pośle do boju. Na giełdzie są wciąż trzy nazwiska: były dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej, radny Tomasz Rafalski oraz prezes KSSSE – Krzysztof Kielec. Z nieoficjalnych informacji wynika, że osobą, która mogłaby stanąć do walki o fotel prezydenta Gorzowa w wyborach samorządowych w 2024 roku ma być Krzysztof Kielec.

Jacek Wójcicki wystartuje po raz ostatni

Swój start w wyborach prezydenckich – już po raz ostatni – zapowiedział obecny prezydent Jacek Wójcicki. W dwóch poprzednich zdeklasował on swoich konkurentów i wygrywał w pierwszej turze. Jest prezydentem miasta Gorzowa od 1 grudnia 2014 roku, zastępując na tym stanowisku Tadeusza Jędrzejczaka. W latach 2006-2014 był wójtem gminy Deszczno.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Ewentualna druga tura w wyborach na prezydenta miasta odbędzie się 21 kwietnia 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości