• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Stop wykluczeniu komunikacyjnemu Gorzowa. Podpisz petycję!

12 stycznia 2024, 14:00, Marcin Kluwak
Od ponad dwudziestu lat doświadczamy wykluczenia komunikacyjnego. Dlatego zwracamy się o wsparcie starań mieszkańców w zakresie poszerzenia dostępności połączeń dalekobieżnych. Apelujemy o elektryfikację linii Kostrzyn - Krzyż i budowę łącznika w Kostrzynie oraz o przywrócenie zlikwidowanych połączeń kolejowych. Stworzyliśmy petycję, którą przekażemy do ministerstwa, wojewody, marszałka i prezydenta Gorzowa. Jeżeli leży wam na sercu dobro naszego miasta, podpiszcie petycję.

Pamiętacie ten cytat? „W nowym rozkładzie jazdy została utrzymana dotychczasowa liczba połączeń, która wynosi (zapierające dech w piersiach) 4 pary pociągów”. Już nie porównujmy tego do Warszawy czy Krakowa, ale nawet przy takich stolicach jak Białystok, Olsztyn czy Kielce, ta liczba wygląda po prostu śmiesznie. Tak na portalu Geekweek Interia pisał całkiem niedawno Karol Kubak. Skoro już tak widzą nas w Polsce, to oznacza, że naprawdę jest źle.

Na łamach naszego portalu wielokrotnie poruszaliśmy ten temat. Zadawaliśmy pytania przewoźnikom, czy coś się zmieni, jeżeli chodzi o połączenia dalekobieżne do i z Gorzowa. Apelowaliśmy o zmiany i nagłaśnialiśmy problemy tych, którzy chcą, bądź muszą jeździć koleją.

Przyszedł czas na działanie. Dlatego też, wraz z Robertem Trębowiczem z Forum Interesów Komunikacyjnych Gorzowa, redakcja portalu gorzowianin.com postanowiła stworzyć petycję. To już nie będzie głos jednej osoby na lokalnym portalu internetowym. To ma być petycja, pod którą podpiszą się wszyscy ci, którym jeszcze na Gorzowie zależy. Chcemy, aby bez problemów można było wyjechać z miasta, lub do niego przyjechać i nie martwić się, że zepsuje się lokomotywa, lub nie dojedziemy na czas do stacji przesiadkowej.

W petycji, przygotowanej wspólnie z Forum Interesów Komunikacyjnych Gorzowa, wyjaśniamy dokładnie, jak wygląda komunikacyjne wykluczenie naszego miasta, apelujemy o podjęcie konkretnych działań, a nawet podsuwamy konkretne rozwiązania.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ ELEKTRONICZNIE NA DEDYKOWANEJ STRONIE: 

Petycja mieszkańców subregionu gorzowskiego w sprawie dostępności kolejowych połączeń dalekobieżnych oraz niezbędnych inwestycji infrastrukturalno – taborowych. 

Pełna treść petycji:

Organizator:

Redakcja portalu gorzowianin.com
Marcin Kluwak

Przy wsparciu:

Forum Interesów Komunikacyjnych Gorzowa
Robert Trębowicz

 

 

Minister Infrastruktury Pan Dariusz Klimczak

Wojewoda Lubuski Pan Marek Cebula

Marszałek Województwa Lubuskiego Pan Marcin Jabłoński

Prezydent Miasta Gorzowa Pan Jacek Wójcicki

 

Petycja mieszkańców subregionu gorzowskiego w sprawie dostępności kolejowych połączeń dalekobieżnych oraz niezbędnych inwestycji infrastrukturalno – taborowych

 

Szanowni Państwo!

My, mieszkańcy miasta Gorzowa oraz powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego oraz międzyrzeckiego, usytuowanych wzdłuż linii kolejowych 203 oraz 367, zwracamy się o wsparcie w zakresie poprawy dostępności połączeń kolejowych w subregionie gorzowskim, ze szczególnym uwzględnieniem połączeń dalekobieżnych realizowanych przez spółkę PKP Intercity.

Od ponad dwudziestu lat doświadczamy wykluczenia komunikacyjnego. Przyczyna obecnego stanu rzeczy jest złożona. To ograniczona dostępność taboru spalinowego, znaczny poziom jego wyeksploatowania - przekładający się na dramatycznie wysoką awaryjność, a przede wszystkim niezelektryfikowane szlaki kolejowe. Elektryfikacja to w obecnych realiach jedyne skuteczne remedium na walkę z wykluczeniem kolejowym. Zarówno ze względu na znaczący wzrost dostępności taboru, nowe uwarunkowania związane z dofinansowaniem zakupu (wyłącznie tabor zeroemisyjny), jak również możliwość trasowania części połączeń w osi północ — południe przez Gorzów, przy założeniu infrastrukturalnych inwestycji towarzyszących (np. łącznica w Kostrzynie n. Odrą).

Warto podkreślić, że elektryfikacja linii 203 to także dalszy rozwój połączeń regionalnych. W nowej perspektywie unijnej samorządy nie mają możliwości, by ubiegać się o dofinansowanie do pojazdów z napędem spalinowym lub spalinowo - elektrycznym, co w praktyce znacząco utrudnia rozbudowę oraz wymianę floty obecnie eksploatowanych szynobusów.

Dzisiejsze realia mieszkańców Gorzowa to wielogodzinne podróże z przesiadkami, które ze względu na występujące zakłócenia połączeń regionalnych, obarczone są dodatkowo dużym ryzykiem. W efekcie wieloletnich zaniechań doszło do wtórnego wygaszenia popytu w obszarze połączeń dalekobieżnych, co związane jest nie tylko z niewystarczającą ofertą, ale także postępującą utratą elementarnego zaufania mieszkańców do kolei. Zaufania, które należy jak najszybciej odbudować.

Obecna oferta spółki PKP Intercity to cztery połączenia na dobę, w tym trzy połączenia (wagony bezpośredniej komunikacji) w kierunku Warszawy (Lublina) oraz jedno połączenie popołudniowe w kierunku Gdyni. W wyniku przebazowania nowoczesnych lokomotyw liniowych serii SU160 na ścianę wschodnią, ruch na liniach 203 oraz 367 prowadzony jest wyeksploatowanym (awaryjnym) taborem, obsługiwanym przez oddalony o kilkaset kilometrów Północny Zakład PKP Intercity w Gdyni. Skutkuje to częstymi awariami (odwołaniami pociągów). Kwestia ta była bezskutecznie podnoszona w interpelacjach poselskich za kadencji poprzedniego ministra infrastruktury.

Warto zaznaczyć, iż spółka PKP Intercity zamówiła w bydgoskich zakładach PESA szesnaście dwutrakcyjnych (spalinowo – elektrycznych) lokomotyw na platformie „Gama”, które mogłyby wzmocnić obsługę pociągów w subregionie gorzowskim. Z niezrozumiałych względów, według dotychczasowych założeń pojazdy te nie zostały przewidziane na linie 203 oraz 367, co potwierdza powszechne przekonanie o faworyzowaniu przez poprzedni rząd tzw. ściany wschodniej, kosztem marginalizacji województwa lubuskiego.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się o wsparcie starań mieszkańców w zakresie poszerzenia dostępności połączeń dalekobieżnych, ze szczególnym uwzględnieniem:

- Przywrócenia porannego połączenia w kierunku południowym (Wrocław, Katowice, Kraków) - uprzednio w ofercie PKP IC jako wagony bezpośredniej komunikacji dołączane do pociągu IC „Matejko”.

- Przywrócenia porannego połączenia w kierunku północnym (Gdynia) - uprzednio w ofercie jako IC/TLK „Kociewie”.

- Wprowadzenia do oferty nocnego połączenia z Warszawą — w formule wagonów bezpośredniej komunikacji dołączanych do pociągu IC/TLK „Uznam”.

Równocześnie zwracamy się o podjęcie wszelkich możliwych działań wspierających strategiczne dla regionu inwestycje infrastrukturalne, związane między innymi z elektryfikacją linii Kostrzyn n. Odrą - Krzyż oraz budową łącznicy w Kostrzynie n. Odrą (linia 203/273).

Zwracamy się również o zaangażowanie w procesy, mające na celu doraźne wzmocnienie floty PKP Intercity (pojazdy trakcyjne) w zakresie umożliwiającym uruchomienie nowych połączeń odpowiadającym faktycznym potrzebom mieszkańców, warunkujących prawidłowy rozwój regionu.

Tylko skuteczne współdziałanie władz centralnych, administracji wojewody, władz samorządowych oraz parlamentarzystów w praktyce pozwoli trwale i skutecznie zakończyć dekady wykluczenia komunikacyjnego naszego regionu.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ ELEKTRONICZNIE NA DEDYKOWANEJ STRONIE: 

Petycja mieszkańców subregionu gorzowskiego w sprawie dostępności kolejowych połączeń dalekobieżnych oraz niezbędnych inwestycji infrastrukturalno – taborowych. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości