• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Mieszkańcy skarżą się na bezdomnych koczujących w piwnicach i na klatkach schodowych

12 stycznia 2024, 09:03, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
W sezonie zimowym osoby bezdomne szukając schronienia przed zimnem, wybierają piwnice lub klatki schodowe w blokach. Do takich sytuacji dochodzi m.in. na os. Dolinki w Gorzowie. Mieszkańcy podkreślają, że nie czują się bezpiecznie.

Problem z osobami bezdomnymi, które koczują w piwnicach i na klatkach schodowych wraca jak bumerang w każdym sezonie zimowym. Niestety wielu bezdomnych nie chce korzystać z noclegowni i wybierają schronienie w blokach. Jak wskazują mieszkańcy, wybierają te bloki, gdzie często domofony i drzwi wejściowe są popsute i łatwo dostać się do środka.

Do takich sytuacji dochodzi w ostatnim czasie m.in. na terenie os. Dolinki o czym informują sami mieszkańcy. - Od zeszłego tygodnia w piwnicach przy ul. Bema przesiadują prawdopodobnie bezdomni, podpalają kartki papieru. Sprawdzajcie, czy drzwi do klatek i piwnic są zamknięte. Teraz to są tylko kartki papieru, następnym razem może być coś grubszego – podkreśla pani Agata, mieszkanka os. Dolinki.

Do podobnych sytuacji dochodzi również przy ul. Klimek, Dywizjonu 303 czy na Placu Staromiejskim. Mieszkańcy przyznają, że nie czują się bezpiecznie, bo nigdy nie wiadomo do czego może dojść. Ponadto podkreślają, że spółdzielnia bagatelizuje problem i ignoruje zgłoszenia.

Chociaż mieszkańcy wzywają policję, to osoby bezdomne i tak później wracają. Policja przyznaje, że jest to problem, który nie dotyczy tylko os. Dolinki, ale całego Gorzowa i takich interwencji, w okresie zimowym policjanci mają nawet po kilka dziennie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości