• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: Rozsypująca się kostka i popękane płyty. Kiedy przejazd na Chrobrego zostanie naprawiony?

8 stycznia 2024, 14:41, Anna Kluwak
Przejazd przez torowisko tramwajowe przy ul. Chrobrego i 30 Stycznia jest w fatalnym stanie. Pod wpływem ciężaru autobusów, które jeździły tam objazdem, popękały płyty, a kostka się rozsypała. Zniszczony przejazd zostanie naprawiony w ramach gwarancji. Na początek zostanie wykonana naprawa tymczasowa.

Wracamy do tematu rozsypującej się kostki i popękanych płyt na wyremontowanej ul. Chrobrego. Mieszkańcy Gorzowa w ubiegłym roku zwracali uwagę, że w momencie kiedy przez ul. 30 Stycznia został wyznaczony objazd dla autobusów, kostka i płyty na przejeździe przez torowisko tramwajowe przy ul. Chrobrego zaczęła się rozsypywać, a płyty pękać. Autobusy zaczęły jeździć objazdem od kwietnia 2023 roku w związku z przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich.

W listopadzie 2023 roku urzędnicy informowali, że jak tylko autobusy wrócą na stałą trasę i nie będą już jeździć objazdami przez ul. 30 Stycznia, wówczas przejazd przez torowisko tramwajowe zostanie naprawione w ramach gwarancji.

Autobusy przestały jeździć objazdami w drugiej połowie grudnia 2023 roku, dlatego też co chwilę otrzymujemy pytania od mieszkańców Gorzowa, kiedy popękane płyty i zniszczona kostka na przejeździe przez torowisko przy ul. Chrobrego zostaną naprawione. W związku z tym zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w tej sprawie.

- Sprawę zgłoszono wykonawcy przebudowy ulicy Chrobrego. Wykona on naprawę tymczasową, a po zakończeniu remontu ul. Kosynierów Gdyńskich, naprawę docelową. Wykonawca czeka na sprzyjające warunki pogodowe - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I zakończyła się zaledwie w wakacje 2022 i kosztowała 69 mln 27 tys. zł. Natomiast w przypadku przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich firma Eurovia, która zajmuje się inwestycją, ma czas do końca czerwca 2024 roku na realizację wszystkich prac.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości