• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Powrót zimy w Gorzowie. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

4 stycznia 2024, 13:50, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodującego gołoledź na drogach w Gorzowie oraz na ternie powiatu gorzowskiego. Alert pierwszego stopnia obowiązuje do piątkowego poranka.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada powrót zimy i ostrzega przed oblodzeniem na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego, a także całego województwa lubuskiego. Według prognoz możemy spodziewać się zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodującej gołoledź.

Temperatura minimalna wyniesie około -3 stopnie Celsjusza, natomiast przy gruncie będą to -4 stopnie. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 15 w czwartek 4 stycznia do godz. 9 rano w piątek 5 stycznia. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie i oblodzone chodniki.

Według prognoz IMGW ujemna temperatura powietrza utrzyma się do środy 11 stycznia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości