• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Spacerem po Gorzowie. Cztery razy w roku

3 stycznia 2024, 15:29, Oprac.: Marcin Kluwak
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Już w sobotę 13 stycznia gorzowianie ponownie wyruszą na spacer. Rusza kolejna edycja spacerów tematycznych po Gorzowie „ChodźMY na spacer 2024”. W tym roku spacerów będzie mniej niż w poprzednich edycjach i będą skoncentrowane wokół pór roku. Będzie zatem spacer zimowy, wiosenny, letni i jesienny.

Każdy kolejny tegoroczny spacer również zaplanowany jest na 13 dzień miesiąca. Wiosenny spacer odbędzie się 13 kwietnia, letni 13 lipca, a jesienny 13 października. Wszystkie spacery, poza ostatnim, zaplanowane są na sobotę. Ten jesienny, 13 października, odbędzie się w niedzielę.

Tradycyjnie przewodnikiem w cyklu spacerów będzie Zbigniew Rudziński, szef oddziału PTTK „Ziemia Gorzowska”, a spotkania chętnych piechurów zaplanowane są na godzinę 10.00 w pbliżu fontanny Pauckscha.

Spacery tematyczne po Gorzowie w cyklu #ChodźMy na spacer w miejskim kalendarzu pojawiły się w 2021 roku. Od tego czasu odbyło się blisko 30 wędrówek, niemal każda prowadziła inną trasą po Gorzowie lub w jego najbliższych okolicach. W każdym ze spacerów uczestniczyło od 40 do 100 osób. Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych odkrywaniem Gorzowa.

Według organizatorów mniejsza liczba spacerów w tym roku pozwoli przygotować ciekawszą ofertę na kolejne edycje. -  Złapiemy trochę dystansu, przemyślimy poszczególne trasy i odpowiemy na bieżące zapotrzebowanie gorzowskich piechurów -  podkreśla przewodnik.

Regulamin spacerów nie zmienia się. Udział w nich jest  bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy to zakup niezbędnych biletów komunikacji miejskiej, jeśli program wycieczki zakłada wykorzystanie transportu publicznego. Na spacery nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Spacery zawsze zaczynają się o godzinie 10.00, a punkt zbiórki to Stary Rynek, tuż obok fontanny Pauckscha. Spacery są prowadzone bez względu na warunki pogodowe. Jedynym powodem do odwołania i przełożenia wydarzenia może być intensywna burza i ulewny deszcz w godzinie rozpoczęcia spaceru, ale do tej pory ani razu nie trzeba było odwoływać wycieczki, choć kilka razy deszcz zmoczył uczestników.

Organizatorem cyklu spacerów „ChodźMY na spacer” jest Miasto Gorzów, we współpracy z oddziałem PTTK „Ziemia Gorzowska”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości