• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Gorzów: Kierowcy ignorują nowy przystanek. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

3 stycznia 2024, 14:32, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
Przy ul. Warszawskiej w Gorzowie obok Liceum Plastycznego został wyznaczony nowy przystanek tramwajowy. Jednak wielu kierowców ignoruje znaki i nie zatrzymuje się przed tramwajem stojącym na przystanku, przez co stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

We wtorek 2 stycznia 2024 roku została uruchomiona linia tramwajowa nr 4, która kursuje od przystanku Fieldorfa-Nila do dworca PKP w Gorzowie. Równocześnie została uruchomiona para przystanków Plac Staromiejski przy ul. Warszawskiej.

Przystanek w kierunku ronda Santockiego znajduje się przy Liceum Plastycznym. Chociaż nowy przystanek jest oznakowany za pomocą znaków poziomych i pionowych, to kierowcy nie zwracają uwagi na znaki i nie zatrzymują się przed tramwajem stojącym na przystanku. To stwarza realne niebezpieczeństwo dla pasażerów podróżujących komunikacją miejską, którzy nie mogą bezpiecznie wysiąść z tramwaju.

Kierowcy jeżdżą na pamięć. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

Sygnały o niebezpiecznych zachowaniach kierowców dotarły do policji. Jeszcze we wtorek 2 stycznia przy ul. Warszawskiej pojawił się patrol ruchu drogowego, który zatrzymywał kierowców ignorujących znaki i niezatrzymujących się przed tramwajem stojącym na przystanku.

- Kierowcy, którzy jeżdżą na pamięć i nie zwracają uwagi na znaki, stwarzają duże zagrożenie w ruchu drogowym. Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej jest prawidłowo oznakowany, są znaki poziome i pionowe. W tym rejonie będą pojawiały się policyjne patrole. Zależy nam na tym, aby nie dochodziło tutaj do niebezpiecznych sytuacji czy potrąceń pasażerów wysiadających z tramwaju – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Tylko we wtorek 2 stycznia policjanci z gorzowskiej drogówki ukarali mandatami karnymi dwóch kierowców, którzy nie zatrzymali się przed tramwajem stojącym na przystanku.

Nowe przystanki komunikacji miejskiej przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

Przystanek w kierunku ronda Santockiego przy Liceum Plastycznym obsługiwany jest przez linie tramwajowe nr 1, 3 i 4 oraz linię autobusową nr 122. Przystanek w kierunku ronda Zgody na wysokości Szkoły Podstawowej nr 17 obsługiwany jest przez linie autobusowe nr 122, 511, 512.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości