• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Wybijali szyby i okradali auta

2 stycznia 2024, 15:30, Anna Kluwak
fot. archiwum/Patrycja Telec
W ciągu ostatnich dni doszło do kilku kradzieży z włamaniem w samochodach zaparkowanych w różnych częściach Gorzowa. Sposób działania był zawsze ten sam. W tylnych drzwiach była wybijana szyba z pomocą kamienia. Następnie sprawca lub sprawcy otwierali drzwi i kradli wartościowe rzeczy. Sprawą zajmuje się policja.

Od soboty 30 grudnia 2023 roku do poniedziałku 1 stycznia 2024 roku kilka samochodów zaparkowanych na gorzowskich osiedlach zostało zniszczonych i okradzionych. Do zdarzeń doszło m.in. przy ul. Głowackiego, Kościuszki, Widok, Walczaka, Sułkowskiego czy też ul. Młyńskiej.

Sposób działania we wszystkich przypadkach był taki sam. W autach marki m.in. audi, BMW czy volkswagen była wybijana tylna szyba za pomocą kamienia. Następnie sprawca lub sprawcy otwierali drzwi i kradli wszystko co się dało.

- Do tej pory otrzymaliśmy trzy oficjalne zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczeń w zaparkowanych samochodach. Policjanci przyjęli zgłoszenia i zabezpieczyli ślady, w tym nagrania z kamer monitoringu, na których widać sprawcę lub sprawców. Mężczyźni dokonywali włamań do pojazdów poprzez wybicie szyby kamieniem, a następnie okradali samochody. Kradli wszystko co było wartościowe, m.in. portfel z kartami bankomatowymi – komentuje Oskar Stroński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci mają m.in. nagranie z monitoringu przy ul. Sułkowskiego, gdzie sprawca wybił kamieniem szybę w zaparkowanym audi. Ustalenie sprawcy ma być kwestią czasu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości