• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Pożary śmietników i pijani kierowcy. Podsumowanie sylwestrowej nocy

1 stycznia 2024, 11:43, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
W sylwestrową noc strażacy z Gorzowa mieli pełne ręce roboty. Doszło do kilku pożarów śmietników, które zapaliły się od fajerwerków. Natomiast policjanci zatrzymali na terenie północnej części województwa lubuskiego siedmiu pijanych kierowców.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej w sylwestrową noc otrzymał pięć zgłoszeń o płonących śmietnikach na terenie Gorzowa. We wszystkich przypadkach do pożaru doszło z powodu fajerwerków, którymi strzelali mieszkańcy z okazji powitania Nowego Roku. - Było bardzo spokojnie. Doszło do kilku pożarów śmietników, które zapaliły się od fajerwerków i petard – mówi Bartłomiej Mądry, oficer gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy wyjeżdżali do zdarzeń przy ul. Walczaka, Kostrzyńskiej, Strażackiej, Plac Jana Pawła II. Do ostatniego pożaru gorzowscy strażacy wyjeżdżali w poniedziałek 1 stycznia o godz. 1.08 przy ul. Sosnkowskiego.

W sylwestrową noc na drogach były również policyjne patrole. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Niestety nie zabrakło osób decydujących się na jazdę po alkoholu. - Na terenie północnej części województwa lubuskiego policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, którzy stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem za swoje niebezpieczne zachowanie – przyznaje Oskar Stroński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Spokojnie noc przebiegła za to w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - W tym roku nie było żadnych ofiar petard i fajerwerków. Było spokojnie – komentuje Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości