• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Podczas świąt włamał się do szkoły i ukradł sprzęt

29 grudnia 2023, 13:54, Anna Kluwak
fot. archiwum GIM
Młody mężczyzna włamał się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie i ukradł firmowy sprzęt. Mężczyzna wyniósł ze szkoły piłę spalinową Stihl, przygotowane miał do kradzieży również pozostałe narzędzia. Dyrekcja zgłosiła sprawę na policję, ale liczy, że złodziej sam dobrowolnie odda skradziony sprzęt.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia został okradziony Zespół Szkół Specjalnych nr 14 przy ul. Mościckiego w Gorzowie. Złodziej pojawił się na terenie szkoły dwa razy.

- Młody mężczyzna wybił szybę i włamał się do szkoły w nocy w poniedziałek 25 grudnia. W środku spędził około 30 minut i przygotował wartościowe rzeczy do wyniesienia. Wrócił na miejsce we wtorek 26 grudnia i zaczął wynosić sprzęt. Zdążył ukraść piłę spalinową marki Stihl. Natomiast przygotowane do kradzieży miał jeszcze kosiarkę, piłę do żywopłotu czy myjkę ciśnieniową Karcher – opowiada Emil Błaszkowski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie Wielkopolskim.

Na terenie szkoły jest monitoring, który nagrał moment kradzieży. Na nagraniu widać również doskonale twarz złodzieja. Sprawa została zgłoszona na policję. Jednak dyrekcja szkoły liczy, że złodzieja ruszy sumienie i odda skradziony sprzęt.

Dyrektor Błaszkowski przyznaje, że młody mężczyzna musi być z osiedla, ponieważ był doskonale zorientowany na terenie szkoły i wiedział, gdzie znajduje się sprzęt. - Był to młody chłopak ubrany w jasną kurtkę z kapturem z futerkiem oraz miał czarne, sportowe buty. Doskonale wiedział gdzie iść – podkreśla Błaszkowski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości