• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ku przestrodze! Tak kierowca forda potrącił pieszą

29 grudnia 2023, 09:55, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
77-letni kierujący fordem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 27-letnią kobietę. Potrącona piesza z urazem nogi została przetransportowana do szpitala. Moment wypadku nagrały kamery monitoringu miejskiego. Publikujemy nagranie ku przestrodze.

W czwartek 28 grudnia portal gorzowianin.com informował o potrąceniu na przejściu dla pieszych przy ul. Walczaka w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. 77-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki ford fiesta potrącił znajdującą się na pasach pieszą.

- 27-letnia kobieta przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez 77-letniego kierującego fordem, który skręcał z ul. Piłsudskiego. W wyniku tego zdarzenia, piesza doznała między innymi urazu nogi i została przetransportowana do szpitala. Kierowca forda był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego wypadku są wyjaśniane przez gorzowskich policjantów - komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Moment wypadku został nagrany przez kamery monitoringu miejskiego. Policjanci zdecydowali się opublikować film z potrącenia ku przestrodze.  - Poruszając się po drogach musimy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych. Nigdy nie możemy mieć pewności jak zachowa się inny kierowca, rowerzysta, czy pieszy. Dlatego uważajmy na siebie - podkreśla Sławek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości