Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się czytelnicy, którzy poinformowali o wycince drzew wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą. W środę 27 grudnia na miejscu pojawili się robotnicy wraz z ciężkim sprzętem, którzy zajmują się wycinką drzew na odcinku od Bulwaru Wschodniego do mostu Lubuskiego.
Łącznie pod topór poszło kilkanaście drzew m.in. topole i wierzby. Jaki jest zatem powód wycinki? - Jest to efekt inwentaryzacji, która doprowadziła do wytypowania na terenie całego miasta drzew, które z powodu uschnięcia, zniszczenia przez wichury lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, bądź ich mienia. Mamy pozwolenie na wycinkę z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpowiednie oceny dendrologiczne - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
LORD OF THE DANCE - 30th Anniversary Tour
9 grudnia 2026
kup bilet |