• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Trwa wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

27 grudnia 2023, 13:06, Anna Kluwak
fot. Robert Trębowicz
W środę 27 grudnia rozpoczęła się wycinka drzew wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą w Gorzowie. Pod topór idą drzewa, które rosną na całym odcinku ścieżki od Bulwaru Wschodniego do mostu Lubuskiego.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się czytelnicy, którzy poinformowali o wycince drzew wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą. W środę 27 grudnia na miejscu pojawili się robotnicy wraz z ciężkim sprzętem, którzy zajmują się wycinką drzew na odcinku od Bulwaru Wschodniego do mostu Lubuskiego.

Łącznie pod topór poszło kilkanaście drzew m.in. topole i wierzby. Jaki jest zatem powód wycinki? - Jest to efekt inwentaryzacji, która doprowadziła do wytypowania na terenie całego miasta drzew, które z powodu uschnięcia, zniszczenia przez wichury lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, bądź ich mienia. Mamy pozwolenie na wycinkę z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpowiednie oceny dendrologiczne - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

1/3 Wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

2/3 Wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

2/3 Wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

3/3 Wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

3/3 Wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości