• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zdrowy start w Nowy Rok: Sekrety skutecznego odchudzania z dietetykiem klinicznym!

27 grudnia 2023, 14:00, Artykuł promocyjny
Nowy Rok to dla wielu osób szczególna data. Żegnamy się ze starym rokiem i witamy z nowym. To trochę jak nowy rozdział, czysta karta, którą zapisujemy od początku. Dlatego właśnie w okresie noworocznym tak chętnie podsumowujemy i planujemy tworząc postanowienia na nowy rok… A jednym z najczęściej podejmowanych postanowień jest odchudzanie!

Poradnia Dietetyczna Igor Kozioł to prężnie rozwijające się miejsce założone przez mgr Igora Kozioła, absolwenta Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, ponadto certyfikowanego specjalistę w dziedzinie żywienia zbiorowego, dziecięcego i w jednostkach chorobowych. Znajdziemy je na mapie Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Matejki 59/U8. To właśnie tu otrzymasz pomoc, w zakresie redukcji masy ciała, przyrostu masy ciała, w ciąży czy w jednostkach chorobowych jak cukrzyca typu I i II, miażdżyca, anemia, dna moczanowa, choroby układu krążenia, choroby tarczycy, choroby układu pokarmowego, choroby jelit i inne.

Zdrowy start w Nowy Rok: Sekrety skutecznego odchudzania z dietetykiem klinicznym

Co należy szczególnie podkreślić, w Poradni Dietetycznej Igor Kozioł dowiesz się, w jakiej kondycji jest twój organizm oraz jak komponować posiłki, aby osiągnąć zamierzony cel. Uzyskasz zalecenia po wizycie i wskazówki co robić, by polepszyć stan swojego zdrowia. Wiele informacji na temat zdrowego żywienia, nawet na wiarygodnych stronach, jest zaleceniem ogólnym, nieuwzględniającym indywidualnych różnic konkretnego pacjenta. Dzięki analizie składu ciała oraz wnikliwemu wywiadowi przeprowadzanemu przez specjalistę z Poradni Dietetycznej Igor Kozioł, układany następnie jadłospis jest indywidualnie dobrany do profilu podopiecznego.

„Nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków. Szacuje się, że blisko 60% Polaków ma nadwagę prowadzącą do otyłości. Co czwarty jest faktycznie otyły. Niestety, prognozy nie są optymistyczne…” - mówi dietetyk kliniczny Igor Kozioł „… Otyłość jest CHOROBĄ przewlekłą, dotykającą coraz większego odsetka ludzi na całym świecie. Coraz większym problemem jest nadwaga i otyłość u dzieci, co pogarsza ich jakość życia w przyszłości. Najbardziej niepokojące jest to, że tendencja ta jest stale rosnąca. Pozytywnym aspektem jest fakt, że zmiana stylu życiu obejmująca przede wszystkim dietę, przynosi wymierne korzyści w prewencji chorób cywilizacyjnych jak otyłość czy cukrzyca”.

Jak podkreśla dietetyk kliniczny Igor Kozioł, w swojej działalności dietetycznej kieruje się zawsze zasadą, że to nie pacjent ma dostosować się do diety, ale to dietę należy skonstruować w taki sposób, by była dopasowana indywidualnie do pacjenta. W procesie tworzenia jadłospisu skupia się nie tylko na samym tworzeniu planu diety, ale też na edukacji żywieniowej po to, by uzyskane efekty zostały z jego pacjentami na całe życie!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości