• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Marek Cebula nowym wojewodą lubuskim

22 grudnia 2023, 13:33, Anna Kluwak
fot. MSWiA
To już oficjalne. Marek Cebula został nowym wojewodą lubuskim. W piątek 22 grudnia nominację na stanowisko wojewody wręczył mu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański.

Od kilkunastu dni trwały spekulacje na temat tego, kto zostanie nowym wojewodą lubuskim i zajmie fotel po Władysławie Dajczaku z Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomo było, że stanowisko wojewody w naszym regionie zajmie osoba z Koalicji Obywatelskiej. Na giełdzie nazwisk pojawiała się m.in. Krystyna Sibińska czy Marek Cebula.

W piątek 22 grudnia oficjalnie poznaliśmy nazwisko nowego wojewody lubuskiego. Został nim Marek Cebula, dotychczasowy burmistrz Krosna Odrzańskiego. Nominację na stanowisko wojewody wręczył mu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański.

Nowy wojewoda lubuski będzie miał dwóch zastępców. Jednego z nich wskaże Lewica, drugiego Polska 2050. 

- To dla mnie ogromny zaszczyt - dziękuję i zapewniam, że będę wojewodą wszystkich Lubuszan. Dzisiaj zostałem powołany przez Premiera RP Donalda Tuska do pełnienia funkcji wojewody lubuskiego. Była to jedna z najwznioślejszych chwil w moim życiu. Jestem człowiekiem dialogu, co udowodniłem przez dwie dekady mojej pracy na rzecz społeczeństwa. Drodzy Lubuszanie, do zobaczenia na spotkaniach - mówi Marek Cebula, wojewoda lubuski.

Marek Cebula startował w wyborach parlamentarnych 2023 z listy Koalicji Obywatelskiej, z pozycji nr 8. Zdobył 11 720 głosów, co dało mu szósty wynik na liście KO. Do uzyskania mandatu zabrakło mu 113 głosów. Od 2010 roku jest burmistrzem Krosna Odrzańskiego, a w 2007 roku był posłem na Sejm 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości