• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Masz pytania do budowy drugiego odcinka ścieżki nad Kłodawką? Przyjdź na spotkanie

22 grudnia 2023, 10:33, Anna Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie zostanie rozbudowana na odcinku prawie 4 kilometrów i będzie sięgać aż do Kłodawy. Władze miasta wspólnie z autorem planu funkcjonalno-użytkowego rozbudowy ścieżki zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się pod koniec stycznia 2024 roku w gorzowskim magistracie.

Podczas grudniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa została podjęta uchwała sprawie zaciągnięcia zobowiązania na lata 2024 i 2025 w celu realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa ścieżki wzdłuż Kłodawki- Etap II”. Na ten cel ma zostać przeznaczone łącznie 700 tys. 970 zł.

Zabezpieczenie środków w wysokości 140 tys. 970 zł w 2024 roku umożliwi ogłoszenia postępowania na wybór wykonawcy usług projektowania i 560 tys. zł w 2025 roku na realizację prac budowlanych. To oznacza, że budowa drugiego etapu ruszy dopiero w 2025 roku.

Jak będzie wyglądać drugi etap budowy ścieżki nad Kłodawką w Gorzowie?

W ramach inwestycji zaplanowano budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku 3,6 km od ul. Chodkiewicza do granicy Gorzowa i Kłodawy. Wzdłuż ścieżki pojawi się oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Teren, gdzie będzie prowadzona inwestycja, nie należy do najłatwiejszych, dlatego też zostaną wybudowane cztery obiekty mostowe i dwie rampy.

Budowa ścieżki będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę odcinka od ul. Chodkiewicza do ronda Barlineckiego, uwzględniając plany dotyczące budowy północnej obwodnicy Gorzowa. Drugi odcinek będzie od ronda Barlineckiego do granicy Gorzowa i Kłodawy.

Budowa drugiego odcinka ścieżki nad Kłodawką. Przyjdź na spotkanie informacyjne

- Plan Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) dla kontynuacji ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki jest już gotowy. To pierwszy etap przygotowań do prac inwestycyjnych, dla których PFU będzie stanowiło podstawę do zlecenia i przygotowania dokumentacji projektowej ścieżki – mówi Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Dlatego też miasto postanowiło zorganizować otwarte spotkanie informacyjne, na którym projektant omówi przyjęte rozwiązania oraz planowany przebieg ścieżki. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 stycznia 2024 roku o godz. 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4.

Oprócz projektanta, który jest autorem PFU, wezmą w nim udział Iwona Olek, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki oraz Jacek Szymankiewicz, zastępca prezydenta miasta ds. rozwoju.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości