• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Najciekawsze funkcje laptopów. Sprawdź!

21 grudnia 2023, 13:10, Artykuł sponsorowany
Laptop to dla wielu osób podstawowy sprzęt do pracy i rozrywki. Urządzenie to ewoluuje z każdym rokiem coraz bardziej i dzięki temu oferuje wiele przydatnych funkcji. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Ekrany dotykowe

Laptop z ekranem dotykowym to ciekawa funkcja, która zapewnia wygodną obsługę sprzętu bez użycia myszki czy touchpada. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia jak z tabletu czy smartfona. W ekran dotykowy wyposażone mogą być zarówno klasyczne laptopy, jak i konwertowalne, czyli 2w1. Pozwolą Ci one szybko wykonywać różne czynności, np. wysłać maila, przejrzeć zdjęcia, edytować grafiki i przygotowywać prezentacje oraz wykresy.

Do obsługi laptopa z ekranem dotykowym możesz wykorzystać nie tylko palce, ale też wygodny rysik. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla grafików czy inżynierów. Wybierając sprzęt, który będzie spełniał Twoje potrzeby, zerknij na laptop dotykowy z oferty www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-z-ekranem-dotykowym.

Laptop 2w1

Laptop 2w1, inaczej zwany konwertowalnym, to sprzęt, którego możesz używać w dwóch trybach – klasycznym oraz tabletu. W zależności od modelu możesz trafić na różne konstrukcje. Np. w niektórych możliwe będzie odłączenie części zawierającej klawiaturę i korzystanie tylko z ekranu dotykowego. Niektóre modele natomiast umożliwiają elastyczne obracanie i ustawienie ekranu w trybie tzw. namiotu. Będzie to wygodne np. podczas oglądania filmu.

Zaletami laptopa 2w1 są przede wszystkim mobilność oraz elastyczność. Bez problemu dopasujesz go do swoich potrzeb. Dzięki lekkiej i smukłej konstrukcji, stawiając na laptopa 2w1, np. tutaj: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/lenovo-legion, będziesz mógł wygodnie pracować, pisać czy oglądać treści nie tylko w domu, ale też w podróży.

Jak wykorzystywać ten sprzęt? Konwertowalny laptop sprawdzi się zarówno do wykonywania swoich obowiązków służbowych, jak i do nauki. Pozwoli robić notatki (zarówno ręcznie, jak i na klawiaturze), a także przeglądać materiały edukacyjne. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze możesz zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie – do pociągu, biblioteki czy na wykład. Tego typu laptop to również wygodny sposób na oglądanie filmów czy przeglądanie stron internetowych.

Podświetlana klawiatura

Nowoczesne laptopy (np. takie jak tutaj: www.komputronik.pl/category/5022/laptopy.html) mogą być wyposażone także w inne ciekawe funkcje, jak np. podświetlana klawiatura. Często spotkasz ją w sprzętach dla graczy, jednak przydatna będzie także dla osób, które pracują przy niewystarczającym natężeniu światła.

Dzięki zamontowanym pod klawiaturą diodom LED, na klawiaturze pojawia się delikatne światło. Często możliwa jest zmiana jego barwy lub intensywności. W najnowocześniejszych sprzętach funkcja ta aktywuje się automatycznie, dzięki specjalnym czujnikom.

Jakie jeszcze ciekawe funkcje znajdziesz w laptopach?

W nowoczesnych laptopach znajdziesz funkcje, które poprawiają bezpieczeństwo Twoich danych. Jest to na przykład czytnik linii papilarnych, dobrze znany w smartfonach. Wystarczy tylko nacisnąć dedykowany przycisk, by włączyć i odblokować urządzenie. Oprócz tego warto zwrócić też uwagę na laptopy z funkcją skanowania twarzy. Odpowiednie czujniki pozwolą wygodnie i bezdotykowo zalogować się do urządzenia.

Nowe laptopy są też często wyposażone w system Dolby Surround. Pozwala on na uzyskanie trójwymiarowego dźwięku. Sprawdzi się u osób, które na swoim sprzęcie chcą głównie oglądać filmy. Oprócz tego warto też mieć świadomość tego, iż nowoczesne laptopy są też często wyposażone w odporną na zachlapania i zapylenie obudowę, a także asystenta głosowego.

Szukając laptopa dla siebie, warto zwracać uwagę nie tylko na podstawowe parametry, ale też dodatkowe, przydatne funkcje. Te najciekawsze pozwolą Ci komfortowo pracować lub wykonywać codzienne czynności (takie jak np. przeglądanie stron internetowych) w różnych warunkach, a także zapewnią rozrywkę oraz wysokie bezpieczeństwo Twoich danych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości