• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Stalowy komin zniknie z krajobrazu Gorzowa. Były skargi mieszkańców

21 grudnia 2023, 08:48, Anna Kluwak
fot. Damian Pyta
Na początku przyszłego roku ruszy rozbiórka komina stalowego na Zakanalu, który należy do gorzowskiej elektrociepłowni. Komin jest w złym stanie technicznym, ponadto mieszkańcy skarżyli się, że szpeci krajobraz.

PGE Energia Ciepła a S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie złożyła wniosek o pozwolenie na rozbiórkę komina stalowego z wieżą kratową przy ul. Małorolnych 20a na gorzowskim Zakanalu.

Wszystko przez to, że przeprowadzona ekspertyza wykazała, że komin jest w bardzo złym stanie technicznym – zauważono postępującą korozję. Jak przyznaje gorzowska elektrociepłownia, do Urzędu Miasta Gorzowa wpływały pisma od mieszkańców, którzy skarżyli się, że komin szpeci krajobraz i wygląda po prostu fatalnie.

- Obecnie spółka oczekuje na wydanie pozwolenia na rozbiórkę. Termin zostanie ustalony po uzyskaniu pozwolenia. Planowany termin w jakim chcielibyśmy wykonać prace to I kwartał 2024 r. Zgodnie z projektem rozbiórki komin będzie rozbierany dźwigiem – komentuje biuro prasowe PGE Energia Ciepła.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości