• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Rewolucja przy Woronicza, rewolucja też w TVP3 Gorzów

20 grudnia 2023, 15:28, red
20 grudnia po 11 przestało nadawać TVP Info, a jakiś czas później zniknął też program w regionalnych ośrodkach. Na antenie TVP3 Gorzów, zamiast lokalnego programu jest emitowany program TVP2. Regionalna stacja wciąż jednak produkuje program.

20 grudnia to sądny dzień dla całej Telewizji Polskiej. Zamieszanie przy Woronicza dotknęło też stacje regionalne. Okazuje się, że dziś z anteny zniknęły programy nadawane np. przez TVP3 Poznań, czy TVP3 Gorzów. W zamian za to telewidzowie mogą oglądać TVP2. To efekt przejęcia władzy w Telewizji Polskiej przez nowy zarząd powołany przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, TVP3 Gorzów wciąż nadaje i emituje sygnał z budynku przy ulicy Kombatantów. Tam znajduje się główna siedziba regionalnego ośrodka TVP oraz studio. – O 16:30 robimy normalnie informacje, o 18:30 także. Program od nas wychodzi, ale nie dociera już do nadajników – mówi nam nieoficjalnie jedna z osób z kręgu TVP3 Gorzów.

Według naszych informacji pogram stacji regionalnych, dociera normalnie do centrum nadawczego, czyli do Emitela, który nie wysyła jednak dalej sygnału do właściwego nadajnika. Emituje za to program TVP2.

Z sieci zniknęła też strona internetowa TVP3 Gorzów Wielkopolski. Działają cały czas media społecznościowe gorzowskiego ośrodka TVP, dziennikarze umieszczają tam informacje z regionu, ale linki przekierowują do głównej strony Telewizji Polskiej

Aktualizacja: o 19:33 na Facebookowym profilu TVP3 Gorzów pojawiła się taka informacja: Nasz program TVP3 i TVP Info oraz nasze strony internetowe zostały wyłączone. Pracujemy jednak nadal, nasz serwis Informacje Lubuskie oraz wszelkie inne informacje będziemy umieszczać w mediach społecznościowych, tak długo jak będzie to możliwe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości