• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Dobra wiadomość dla kierowców. Rondo Kosynierów ma być w pełni przejezdne

14 grudnia 2023, 14:10, Marcin Kluwak
Fot. Damian Pyta
Rondo przy Kosynierów Gdyńskich ma zostać niebawem otwarte. Taką informację przekazał Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. Wszystko jest uzależnione od pogody, bo drogowcy muszą namalować oznakowanie poziome na ułożonej warstwie ścieralnej. Rondo ma zostać całkowicie otwarte już w poniedziałek.

Od kilku miesięcy na rondzie Kosynierów Gdyńskich obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu i tak naprawdę to skrzyżowanie nie funkcjonowało jako typowe rondo, bo pierwszeństwo przejazdu było tam "łamane" znakami. Teraz, jeżeli pogoda pozwoli, wszystko ma wrócić do normy.

- Wykonawca obiecał, że podejmie próbę malowania tymczasowego oznakowania, bo na rondzie mamy położoną warstwę wiążącą - mówił na antenie Radia Gorzów Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. 

Jak dodaje Krajczyński, teraz wracamy do sytuacji sprzed przebudowy. To rondo nie zmieniło geometrii. - Została wymieniona nawierzchnia, zostały poprawione chodniki wokół ronda. Wyznaczone przejścia dla pieszych będą zlokalizowane w tych samych miejscach - informuje miejski inżynier ruchu. 

Remont nawierzchni na całej długości ulicy Kosynierów Gdyńskich ma zostać zakończony w lipcu 2024 roku. 

To nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców i pieszych. Niebezpieczne przejście dla pieszych, które znajdowało się tuż przy wyjściu z liceum ogólnokształcącego, zostanie docelowo przesunięte o 20 metrów w kierunku galerii handlowej. - Było ono słabo widoczne, tam była skarpa i żywopłot - mówi Krajczyński. Przejście będzie przesunięte, gdy wykonawca przebudowy ronda położy już właściwą warstwę ścieralną. Ma to nastąpić na wiosnę 2024 roku. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości