• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzowskie anioły organizują Wigilię dla samotnych i potrzebujących

13 grudnia 2023, 11:19, Paulina Woźny
fot. Magdalena Nowakowska
W okresie świątecznym, kiedy większość rodzin gromadzi się w cieple domowego ogniska, nie możemy zapominać o tych, którzy nie mają takiej możliwości. Dlatego od 20 lat Siostry Jezusa Miłosiernego wraz z oddanymi wolontariuszami organizują wyjątkową wigilię dla tych, którzy znaleźli się w trudnych życiowych sytuacjach.

Siedziba Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul.Wyszyńskiego 169 w Gorzowie staje się miejscem, gdzie codziennie podejmowana jest troska o potrzebujących, m.in. przez wydawanie posiłków - Nic nie posiadam, nikt mi nie pomaga. Moim jedynym wsparciem są Siostry. Gdyby nie ich pomoc, już dawno skończyłbym ze swoim życiem. One dodają mi nadziei, że będzie lepiej - podkreśla wzruszony Tomasz.

Leszek, który stracił wszystko z powodu alkoholu, dzięki pomocy Sióstr znalazł siły, by podnieść się z upadku - Dzięki Siostrom trzymam się i żyję. Każdemu udzielą pomocy. Nikt nie wyjdzie stąd głodny, nieubrany i niewykąpany - mówi 66-latek. Mimo że mężczyzna posiada już swoje mieszkanie, nadal potrzebuje wsparcia. Wigilia u Sióstr jest dla niego wyjątkowym momentem, przypominającym dom rodzinny - Nie wyobrażam sobie, żeby podczas Wigilii być gdzieś samotnie... - dodaje Leszek.

Krzysztof opowiedział nam o dwóch dekadach związanych z pomocą Sióstr, które otoczyły go wsparciem - Przychodzę tutaj już 20 lat. Jak wyszedłem z więzienia, to nikt mi nie chciał pomóc poza Siostrami - mówi 57-latek. Dzięki ich pomocy znalazł miejsce w społeczności, gdzie każdy może poczuć się akceptowany. Mimo posiadania już swojego miejsca do zamieszkania, Krzysztof nadal potrzebuje wsparcia - Mam już swój dom, niestety bez ciepłej wody, bez gazu… - dodaje. Wspólna Wigilia to dla niego szczególny czas, kiedy może dzielić radość z innymi - Od zawsze przychodzę tutaj na Wigilię. Nie jestem sam. Spędzam czas z ludźmi w podobnej sytuacji życiowej, jesteśmy wspólnotą - podkreśla poruszony Krzysztof.

Jeśli chcesz dołączyć do grona gorzowskich aniołów i pomóc w realizacji kolejnej Wigilii, możesz dokonać darowizny wspierając zbiórkę. Każda wpłata przyczyni się do stworzenia magicznej chwili dla tych, którzy potrzebują ciepła i wsparcia w okresie świątecznym. Stań się gorzowskim aniołem - dzięki Twojej pomocy, Boże Narodzenie stanie się dla wielu osób czasem radości, wspólnoty i nadziei.

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości