• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stal Gorzów bez licencji na sezon 2024. Prezes klubu zabiera głos

13 grudnia 2023, 10:20, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzje w sprawie licencji na sezon 2023. Stal Gorzów otrzymała odmowę przyznania licencji. Bez licencji jest również Unia Leszno. Prezes Stali Gorzów Waldemar Sadowski podkreśla, że klub zrobi wszystko, aby licencję otrzymać.

- Komunikat dotyczący decyzji podjętych przez Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2024 – decyzje podjęte w dniu 12.12.2023 roku. Stal Gorzów Wielkopolski SA – odmowa przyznania licencji - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie PGE Ekstraligi.

Oprócz Stali Gorzów, odmowę przyznania licencji otrzymała również Unia Leszno. Dlaczego oba kluby nie otrzymały licencji na przyszły sezon? Wszystko przez to, że Stal Gorzów i Unia Leszno nie zapłaciły kary za brak szkolenia młodych żużlowców w sezonie 2023. Chodzi o karę w wysokości 260 tys. zł. Zarówno Stal, jak i Unia nie zgadzają się z obecnymi zapisami regulaminu szkolenia młodzieży i dlatego też nie zapłacili do tej pory kary.

Pozostałe kluby PGE Ekstraligi otrzymały licencje warunkowe lub licencje warunkowe z odstępstwami. Natomiast Stal Gorzów oraz Unia Leszno mają teraz 7 dni na złożenie odwołania w tej sprawie do prezydium zarządu głównego Polskiego Związku Motorowego.

Stal Gorzów bez licencji na sezon 2024. Prezes Stali Gorzów zabiera głos

- Spodziewaliśmy się, że nie otrzymali licencji z powodu braku zapłaty kary. Jako klub złożyliśmy wniosek o wstrzymanie egzekucji tego roszczenia. Złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty i uzupełniliśmy braki formalne w terminie. Czekamy na termin posiedzenia trybunału. Niestety regulamin szkolenia młodzieży jest jaki jest i nie zgadzamy się z jego wszystkimi zapisami. Jeżeli szkolimy młodego żużlowca, on kręci kółka na stadionie i pewnym momencie ulegnie wypadkowi, przez co nie przystąpi do zdania licencji, to nikt nam nie może powiedzieć, że ten chłopak nie był szkolony – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Waldemar Sadowski, prezes Stali Gorzów.

Jednocześnie prezes Sadowski uspokaja, że klub zrobi wszystko, aby licencję otrzymać. - Komisja licencyjna musi postępować ze swoimi terminami. Miała obowiązek nie wydania licencji w tym przypadku. Nikt sobie nie wyobraża PGE Ekstraligi bez Stali Gorzów, dlatego zrobimy wszystko, aby ten kompromis wypracować i aby Stal Gorzów otrzymała licencję. Będziemy oczywiście składać odwołanie w tej sprawie. Jestem dobrej myśli – podkreśla prezes Stali Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości