• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy wkłady do zniczy mogą palić się przez kilka dni?

11 grudnia 2023, 11:00, Artykuł partnera
Znicze to symbol pamięci i szacunku wobec zmarłych – niezależnie od tego, czy stawiasz je na grobach w uroczystość Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie czy też w ogóle bez okazji. Aby móc z nich korzystać przez długi czas, projektowane są one tak, aby móc umieszczać w nich wymienne wkłady. Czy mogą się one jednak palić przez kilka dni? Odpowiedź na postawione pytanie brzmi: tak, mogą. Dużo zależy jednak od tego, jaki ich rodzaj wybierzesz.

Wkłady olejowe

Wkłady olejowe to typ wkładów, które mogą z powodzeniem palić się kilka dni. W zależności od panującej pogody, może to trwać nawet ponad tydzień. Ważne jest również to, że sprawdzają się one nawet w największe mrozy, a wszystko to dzięki mieszance dobrej jakości, zbitej, zwartej i lekko oleistej masy palnej. Warto też zaznaczyć, że wkłady (https://zniczefenix.pl/wklady/) tego typu możesz znaleźć w sklepie Znicze Fenix w bardzo wielu rozmiarach, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do całej kompozycji. Tanie wkłady do zniczy tego typu powstają poprzez wzbogacenie parafiny płynnymi olejami. Jeśli kupujesz z reguły piękne, artystyczne znicze, warto zdecydować się właśnie na wkłady olejowe, które nie kopcą, a co za tym idzie – nie niszczą nabytych dekoracji nagrobnych.

Wkłady parafinowe

Wkłady parafinowe również mogą z powodzeniem palić się kilka dni, w niektórych przypadkach nawet osiem. Te najmniejsze wypalają się jednak oczywiście znacznie szybciej (często w ciągu 1-2 dni). Jeśli w zniczach zastosuje się wysokiej jakości granulat, całość będzie się wypalała równo i wolno. Jeżeli natomiast są one zalewane, a nie prasowane, wypalają się jeszcze dłużej. Warto w tym przypadku zwrócić również uwagę na zwłaszcza na wysokiej jakości parafinę oraz gramaturę wkładu, które również mają wpływ na czas spalania.

Wkłady LED

Najdłużej ze wszystkich palą się jednak wkłady LED. Ile to trwa? Nawet kilkadziesiąt dni, a przynajmniej miesiąc! Po tym czasie wystarczy wymienić baterie, aby mogły dalej spełniać swoją rolę i pięknie oświetlać mogiłę. Śmiało więc można powiedzieć, że są to wkłady do zniczy długopalące. Na długość świecenia nie ma w tym przypadku wpływu pogoda – wkłady LED są odporne zarówno na mrozy, jak i największe upały. Ze względu na to, że nie wytwarzają tyle ciepła, co klasyczne wkłady, uznawane są za rozwiązanie ekologiczne. To również świetna propozycja dla osób, które przychodzą na groby stosunkowo rzadko. Co więcej, z powodzeniem można z nich korzystać zarówno w zniczach szklanych, jak i plastikowych.

Artykuł powstał we współpracy z https://zniczefenix.pl/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości