• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zimowe miasteczko Areny Gorzów. Co można kupić w food truckach, jakie są ceny?

9 grudnia 2023, 15:30, Anna Kluwak
fot. Paulina Woźny
Trwają wydarzenia związane z oficjalnym otwarciem Areny Gorzów. Na mieszkańców czeka zimowe miasteczko, występ cyrku czy koncerty. Sprawdziliśmy ,co można kupić w food truckach w zimowym miasteczku Areny Gorzów oraz jakie są ceny.

Oficjalne otwarcie hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów trwa dwa dni - wydarzenia zaplanowano na sobotę 9 grudnia i niedziele 10 grudnia. Podczas gali otwarcia hali widowiskowo-sportowej wystąpi C-Bool, Marek Zalewski Band i Martyna Cyrko. Będzie też show świetlne oraz występ cyrku.

Natomiast przed halą powstało zimowe miasteczko, gdzie czekają atrakcje dla najmłodszych też zimowe miasteczko z atrakcjami dla dzieci. Są również występy Moniki Makowskiej – Wiącek, Chóru Postomia, Zalewski Band, karuzela wenecka, Liga Superbohaterów czy food trucki.

Arena Gorzów. Zimowe miasteczko Areny Gorzów. Co można kupić w food truckach, jakie są ceny?

Na placu przed halą ustawiło się kilka food trucków. Sprawdziliśmy, co można w nich kupić i jakie są ceny. W jednym z food trucków możemy kupić frytki czy też kebaba. Za porcję małych frytek trzeba zapłacić 17, a za dużą 22 zł. Z kolei kebab box kosztuje 25 zł, kebab durum 25 zł, gyros 32 zł, a napoje to koszt 10 zł.

Z kolei na stoisku Duet Catering Międzyrzecz możemy kupić grillowaną kiełbasę za 15 zł, porcję frytek za 10 zł, wrap z kurczakiem za 20 zł, box strips z frytkami za 25 zł czy też skrzydełka z frytkami za 25 zł. Z kolei za oscypek z grilla z żurawiną trzeba zapłacić 8 zł, podpłomyk klasyczny 35 zł, piwo 12 zł, piwo grzane z sokiem 15 zł, wino grzane 15 zł, kawę 10 zł i herbatę 8 zł

W food trucku Grand Gelato możemy kupić świąteczną herbatę za 10 zł, gorącą czekoladę klasyczną za 10 zł, z bitą śmietaną za 12, a z lodami za 14 zł. Z kolei kawa to koszt 9 zł, cappuccino 11 zł, a kawa z lodami 12 zł. Dla łasuchów są natomiast świąteczne kołacze - klasyczny oraz z posypką to koszt 11 zł, kołacz premium z nutellą 15 zł, a kołacz premium z lodami 16 zł. Z kolei gofrofrytki z posypką trzeba zapłacić 10 zł, a z polewą 12 zł. Jeżeli komuś pogoda jest niestraszna, to można kupić także lody. Za lód mały trzeba zapłacić 9 zł, za duży 12 zł. Lód w kubeczki z posypką kosztuje 9 zł, a deser lodowy 13 zł.

W następnym food trucku możemy kupić gofry. Za suchego gofra trzeba zapłacić 10 zł. Każdy dodatek to kolejny wydatek. Za puder trzeba dopłacić 5 zł, polewę 5 zł, posypkę 3 zł, bitą śmietanę 7 zł, nutellę 7 zł, frużelinę 5 zł i owoce 7 zł. Gofr królewski to koszt 30 zł.

Dla przykładu, jeżeli chcielibyśmy kupić gofra z bitą śmietaną, owocami i polewą musielibyśmy zapłacić 29 zł. Ponadto możemy skusić się na gorącą czekoladę z bitą śmietaną za 15 zł, herbatę zimową za 10 zł, czy też kawę za 10 zł.

W food trucku Lubuski Snack Bar możemy kupić frytki za 17 zł, mega frytki za 22 zł, sos to dodatkowy wydatek 3 zł. Napoje, w tym są po 10 zł. Ponadto do kupienia jest zakręcony ziemniak za 15 zł, zapiekanka z sosem za 25 zł oraz zapiekanka z dodatkami za 30 zł.

Otwarcie Areny Gorzów. Program otwarcia hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie

Sobota 9 grudnia „Zimowe miasteczko” przed Areną Gorzów

godz. 15-21 – atrakcje w zimowym miasteczku, występy Moniki Makowskiej-Wiącek, Chóru Postomia, karuzela wenecka, animacje dla dzieci, liga superbohaterów, foodtrucki

godz. 15-16.30 – gotowanie barszczu po gorzowsku przed sceną

godz. 16.30-17 – konkursy Radia Eska

godz. 17-20.30 – stream z gali otwarcia hali na ekranach LED na elewacji Areny Gorzów

Niedziela 10 grudnia „Zimowe miasteczko” przed Areną Gorzów

godz. 15-21 - atrakcje w zimowym miasteczku, występy Moniki Makowskiej – Wiącek, Chóru Postomia, Zalewski Band, karuzela wenecka, animacje dla dzieci, Liga Superbohaterów, food trucki

godz. 15-19 - Najlepsze pierogi na święta i nie tylko - kulinarne warsztaty z Pascalem Brodnickim

godz. 17-18 - bożonarodzeniowe widowisko plenerowe “Kiedy Aniołowie schodzą na Ziemię” Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia

godz. 19.15-20 - koncert Zalewski Band

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości