• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Lubuskie Las Vegas. Kiedy Popowo zacznie świecić na święta?

18 grudnia 2023, 08:30, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia mała wieś Popowo jest najjaśniejszą miejscowością w całym województwie lubuskim. Popowo jest przez wiele osób nazywane Lubuskim Las Vegas, a wszystko przez tysiące światełek. Kiedy w tym roku Popowo zacznie błyszczeć na święta?

Od 2007 roku mała wieś Popowo w powiecie międzyrzeckim w województwie lubuskim jest Lubuskim Las Vegas. Licząca zaledwie 300 mieszkańców miejscowość każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia jest ustrojona kilkudziesięcioma tysiącami światełek. Wszystko rozpoczęło się od turnieju sołectw gminy Bledzew i teraz każdego roku mieszkańcy sami ozdabiają swoje domy.

Najbardziej oświetlony dom ma zawsze ponad 50 tysiące lampek. Natomiast na innych posesjach jest po 30-40 tys. światełek. Oświetlone są płoty, drzewa, kościół, remiza OSP czy nawet psia buda. - Ubieramy nasze posesje w weekendy lub po pracy. Robimy to nawet po ciemku, bo chcemy, aby nasza wioska pięknie wyglądała – mówi Tomasz Walczak, sołtys wsi Popowo.

Lubuskie Las Vegas. Kiedy Popowo zacznie świecić na Święta Bożego Narodzenia 2023?

- Tegoroczną iluminację świetlną będzie można oglądać od 22 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku. Prosimy o poszanowanie naszej pracy i nie szarpać za lampki, gdyż grozi to porażenie prądem, zniszczeniem wystroju i zaśmiecaniem wsi. Zapraszamy i życzymy miłego zwiedzania – podkreśla sołectwo Popowo.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia przez Popowo przejeżdża mnóstwo turystów, którzy na tle oświetlonej miejscowości bardzo chętnie robią sobie zdjęcia. - Zapraszamy mieszkańców województwa lubuskiego i nie tylko, aby odwiedzali Popowo w czasie świąt – podkreśla sołtys Popowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości