• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Pustostany w Gorzowie zostaną wyremontowane. Do kogo trafią mieszkania komunalne?

8 grudnia 2023, 10:15, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podpisał umowy z wykonawcami, którzy kompleksowo wyremontują 20 pustostanów w Gorzowie. Do wyremontowanych mieszkań komunalnych będą mogły wprowadzić się osoby lub rodziny, które m.in. oczekują na zamianę lokalu czy osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej.

Obecnie na terenie Gorzowa jest ponad 400 pustostanów, których stan techniczny jest fatalny i nadają się jedynie do generalnego remontu. Wszystko przez to, że obecne pustostany, to mieszkania najczęściej odzyskiwane po eksmisjach osób, które nie płaciły za czynsz lub jego najemca umarł. Dlatego w większości przypadków nie nadają się do ponownego zamieszkania, ponieważ zostały zdewastowane przez poprzednich najemców.

20 pustostanów w Gorzowie zostanie wyremontowanych

Miasto Gorzów otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 mln 650 tys. zł z rządowego programu budownictwa komunalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont 20 pustostanów na terenie Gorzowa. Remont zniszczonych lokali będzie obejmował prace budowlane, sanitarne, elektryczne i związane z centralnym ogrzewaniem.

W czwartek 7 grudnia Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie podpisał umowę z trzema wykonawcami, którzy podejmą się kapitalnego remontu mieszkań komunalnych. Zakres prac obejmuje wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, instalację elektryczną, podłogi czy modernizację łazienki w tym dostosowanie pomieszczenia dla osób z niepełnosprawnością.

ZGM szacuje, że całkowity inwestycji wyniesie ponad 2 mln zł. Wszystkie prace remontowe powinny zostać przeprowadzone do 31 marca 2024 roku.

Do kogo trafią wyremontowane mieszkania komunalne w Gorzowie?

- Lokale zostaną przydzielone osobom lub rodzinom oczekującym na zamianę lokalu z urzędu. Dotyczy to najemców lub członków gospodarstwa domowego najemcy, którzy są niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym lub znacznym, a zajmowany dotychczas lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób wynikających z jego schorzenia. A także osobom oczekującym na lokal zamienny. Dotyczy najemców, których budynek lub lokal został przeznaczony do rozbiórki oraz osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Przydział lokalu z listy socjalnej jest realizowany w oparciu o pozycję osoby oczekującej na liście i będzie przyznany w oparciu o strukturę danej rodziny.

Które mieszkania zostaną wyremontowane w Gorzowie?

Są to mieszkania, które znajdują się m.in. w Śródmieściu Gorzowa, na Zawarciu czy na os. Słonecznym. Lista mieszkań, które zostaną wyremontowane: ul. Armii Polskiej 31/14, ul. Borowskiego 26/5A, ul. Fabryczna 60/9, ul. Gwiaździsta 18/66, ul. Hejmanowskiej 5/7, ul. Hejmanowskiej 5/12, ul. Kos. Gdyńskich 26/3, ul. Kos. Gdyńskich 33/6, ul. Kos. Gdyńskich 59/4, ul. Krasińskiego 1/4, ul. Krasińskiego 10/2, ul. Krzywoustego 20/4, ul. Kwiatowa 45A/6, ul. Kwiatowa 45B/4, ul. Mieszka I 25/7, ul. Mieszka I 49/5, ul. Podmiejska 7-8/1, ul. Przemysłowa 50/10, ul. Słoneczna 78/12, ul. Śląska 9A/13.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości