• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

To będzie trudna noc. Uwaga na mgły i gołoledź!

6 grudnia 2023, 12:54, Oprac.: Marcin Kluwak
Był śnieg, później pojawiło się ostrzeżenie przed gołoledzią, a teraz do tego wszystkiego dochodzą gęste mgły. IMGW wydało właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa lubuskiego. W nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek rano mogą pojawić się gęste mgły.

Zgodnie z ostrzeżeniem, od godz. 22 w środę 6 grudnia do godziny 9.00 w czwartek 7 grudnia na terenie wszystkich powiatów województwa lubuskiego prognozowane są gęste mgły, również marznące. Widzialność może wynosić do 200 m. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Podróżowanie po drodze w gęstej mgle wymaga szczególnej uwagi i przestrzegania kilku ważnych zasad:

Zwolnij prędkość: Ogranicz prędkość jazdy, aby zwiększyć czas reakcji na ewentualne sytuacje na drodze.

Używaj świateł przeciwmgielnych: Włącz światła przeciwmgielne, aby zwiększyć widoczność. Unikaj jednak używania świateł drogowych na pełnej mocy, aby nie odbijały się od mgły.

Zachowaj bezpieczną odległość: Utrzymuj większą odległość między pojazdami, co pozwoli na bezpieczne reagowanie na zmienne warunki drogowe.

Ostrożność na zakrętach: Zwolnij przed wjazdem w zakręt i bądź gotów na niespodziewane sytuacje.

Pamiętaj, że podczas jazdy w gęstej mgle kluczowe jest dostosowanie prędkości i zwiększenie czujności. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego, utrzymuj bezpieczną odległość i bądź gotów na niespodziewane sytuacje, aby zapewnić sobie i innym użytkownikom drogi bezpieczną podróż.

Na terenie lubuskiego obowiązuje ostrzeżenie przed gołoledzią

Przypomnijmy, że dla całego regionu do godz. 6.00 w czwartek obowiązują także wydane wcześniej ostrzeżenia przed okresowymi, marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości