• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Odwilż w Gorzowie: Czy to już koniec zimowej aury?

5 grudnia 2023, 09:41, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Idzie odwilż. Kilka, czy nawet kilkanaście dni z ujemnymi temperaturami dało się niektórym we znaki. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to już koniec białej zimy w tym roku.

22 grudnia 2023 roku, o godzinie 4:28, rozpocznie się kalendarzowa zima. Dopiero teraz. My tę prawdziwą, pogodową, mamy od dłuższego czasu. Większość już zdążyła się przyzwyczaić do porannego skrobania szyb w samochodzie czy ostrożnego stąpania po nieodśnieżonych chodnikach. Niebawem o tym zapomnimy.

Długoterminowe prognozy pokazują, że mróz będzie odpuszczał. Do końca tego tygodnia na termometrach będziemy widzieć jeszcze temperatury w okolicach -2 stopni, ale już od poniedziałku słupki rtęci będą rosnąć. W ciągu dnia ma być 5-6 stopni ciepła, w nocy w okolicach -1 lub zera.

Przy takiej temperaturze, zamiast śniegu spodziewać się możemy opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. To oczywiście najgorsza z możliwych opcji, bo w nocy, przy gruncie, opady mogą przymarzać i tworzyć niebezpieczną ślizgawicę na drogach i chodnikach.

Odwilż w Gorzowie: Czy to już koniec zimowej aury?

22 grudnia, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej zimy, na termometrach będziemy widzieć około 5-6 stopni ciepła. Święta też nie zapowiadają się na białe. 24 grudnia w Gorzowie będzie podobna pogoda, padać ma też deszcz lub deszcz ze śniegiem. Jeżeli długoterminowe prognozy pogody się sprawdzą, ze świątecznego lepienia bałwana nic nie wyjdzie.

Należy pamiętać, że dokładne prognozy pogody, zawierające szczegółowe informacje o wartościach temperatury, sprawdzają się jedynie w okresie do siedmiu dni. Długoterminowe prognozy pogody obarczone są ryzykiem błędu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości