• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Trwa montaż choinki na Starym Rynku. Tak Gorzów stroi się na święta

4 grudnia 2023, 16:50, Anna Kluwak
W poniedziałek 4 grudnia na Starym Rynku w Gorzowie rozpoczął się montaż choinki. W tym roku jest jednak pewna zmiana. W centrum Gorzowa zamiast żywego świerka pojawiła się sztuczna choinka.

Od ubiegłego tygodnia trwa montaż bożonarodzeniowych ozdób w mieście. Na początek świąteczne iluminacje pojawiły się na słupach oświetleniowych wzdłuż deptaka przy ul. Chrobrego czy na moście Staromiejskim. W centrum miasta nie zabrakło również ozdobionych donic, w których pojawiły się świąteczne laski cukrowe.

Z kolei w poniedziałek 4 grudnia na Starym Rynku rozpoczął się montaż choinki. Osoby, które spodziewały się w tym miejscu żywego świerka, tak jak w ubiegłych latach, mogą być nieco zaskoczone. W centrum Gorzowa trwa właśnie ustawianie ogromnej, sztucznej choinki za pomocą dwóch podnośników. Na czubku znajduje się świecąca gwiazda, nie brakuje również łańcuchów led i bombek.

Ogromna choinka, to nie koniec bożonarodzeniowych ozdób w centrum miasta. Pojawi się specjalna rama do zdjęć. Będzie to przestrzenna dekoracja wolnostojąca w formie „fotościanki” umożliwiająca wykonanie zdjęć. Ramka będzie w kolorze złotym, ozdobiona czapką św. Mikołaja oraz zielonym igliwiem z bombkami i diodami led. Tuż obok zostanie ustawiona figurka 3D anioła z aureolą o wysokości aż 5 metrów.

Oświetlony zostanie również deptak przy ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Hejmanowskiej do Chrobrego. Na 26 latarniach pojawią się dekoracje 3D. Będą to gałęzie świerkowe, równomiernie owinięte mini diodami led wraz z bombkami.

Natomiast żywy świerk został ustawiony w tym roku na skwerze przy ul. Grobla i Woskowa. Tam 6 grudnia choinkę będą ubierać dzieci z gorzowskich przedszkoli.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości