• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Szymon Woźniak: Debiut na Narodowym to będzie szczególny dzień w mojej karierze

4 grudnia 2023, 15:17, Anna Kluwak
fot. Dawid Lis
Najlepsi żużlowcy będą rywalizować o tytuł indywidualnego mistrza świata podczas 11 turniejów. Wśród nich zawody na PGE Narodowym oraz na stadionie w Gorzowie. Dla Szymona Woźniaka, zawodnika Stali Gorzów będzie debiut w roli stałego uczestnika Grand Prix, a także pierwszy raz kiedy będzie ścigał się na Narodowym.

Podczas cyklu Grand Prix 2024 żużlowcy będą rywalizować o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu podczas 11 turniejów, z czego aż 4 odbędą się w Polsce. Pierwszy turniej w naszym kraju odbędzie 11 maja na PGE Narodowym w Warszawie, a runda na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie jest zaplanowana na 29 czerwca.

W przyszłym roku w stałymi uczestnikami cyklu będą dwaj zawodnicy Stali Gorzów - Martin Vaculik oraz Szymon Woźniak, który wywalczył awans w Grand Prix Challenge. Dla Woźniaka będzie to debiut w roli stałego uczestnika Grand Prix, a także pierwszy raz kiedy będzie ścigał się na Narodowym.

- Na pewno będzie to szczególny dzień w mojej karierze. Nie miałem jeszcze okazji jeździć na PGE Narodowym, ale cieszę się, że kilka lat temu miałem możliwość wyjść na tor przy pełnych trybunach, bo komentowałem te zawody. Moja perspektywa w momencie, kiedy będę wyjeżdżał na tor podczas kwalifikacji czy zawodów się zmieni, bo na tym obiekcie już byłem. Wiem, czego się spodziewać i będzie to bardzo pomocne – mówi Szymon Woźniak, żużlowiec Stali Gorzów.

Co ciekawe Woźniak będzie mógł liczyć na wsparcie m.in. Grega Hancocka, z którym rozpoczął współpracę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości