• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Zakaz handlu w Wigilię. Kiedy zrobimy zakupy przed świętami?

9 grudnia 2023, 10:31, Anna Kluwak
fot. archiwum
Sejm zdecydował, że w Wigilię, która przypada w tym roku w niedzielę, będzie obowiązywał zakaz handlu. W zamian zakupy będziemy mogli zrobić w dwie poprzedzające je niedziele, czyli w 10 i 17 grudnia. Wówczas wszystkie sklepy i galerie handlowe w Gorzowie będą czynne.

W tym roku Wigilia wypada w niedzielę. Do tej pory zgodnie z obowiązującymi przepisami, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia były handlowe. Jednak zrobiło się spore zamieszanie wokół 24 grudnia i tego czy w niedzielę 24 grudnia powinny być w ogóle otwarte sklepy.

Rządowy projekt zakładał zakaz handlu w Wigilię, a zamian proponował możliwość zrobienia zakupów w niedzielę 10 grudnia do godz. 14. Jednak Sejm odrzucił ten pomysł i w środę 29 listopada przyjął rozwiązanie zaproponowane przez Polskę 2050.

Zakaz handlu w Wigilię

Zgodnie z przyjętą nowelizacją przepisów, w niedzielę 24 grudnia będzie obowiązywał zakaz handlu. Natomiast handlowa niedziela zostanie przeniesiona na 10 grudnia.

Tym samym zakupy przed Świętami Bożego Narodzenia zrobimy w niedzielę 10 grudnia i niedzielę 17 grudnia. Co istotne, wszystkie sklepy i galerie handlowe będą czynne w standardowych godzinach, bez skróconego czasu pracy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości