• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rondo przy Słowiance. Kierowcy czekają na otwarcie wjazdu w ulicę Fredry

30 listopada 2023, 09:05, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: GIM
Przedłużający się remont ulicy Słowiańskiej, to utrapienie dla wielu kierowców. Szczególnie wyczekiwanym momentem jest otwarcie wjazdu w ulicę Fredry.

Mieszkańcy osiedla Staszica chyba najbardziej odczuli remont ulicy Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej. Dojazd na ulice Fredry, Kochanowskiego czy też Staszica w wielu przypadkach oznacza nadrabianie wielu kilometrów, lub stanie w korku na ulicy Wyczółkowskiego. Dlatego też coraz częściej pojawiają się pytania, kiedy w końcu będzie można przejechać przez skrzyżowanie Fredry-Słowiańska. Pytań jest więcej, od kiedy drogowcy położyli nawierzchnię na jednej części ronda. Pojawiły się też informacje, że niebawem ruch ma zostać przełożony na drugą jezdnię ulicy Słowiańskiej.

Dziś wiemy więcej, chociaż oficjalnej decyzji o tym, czy skrzyżowanie Fredry ze Słowiańską zostanie, chociaż częściowo udostępnione dla ruchu jeszcze nie ma. - Trwają w tej sprawie konsultacje. Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników ruchu - mówi Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Przełożenie ruchu, na północną jezdnię ul. Słowiańskiej, planowane jest w pierwszej połowie grudnia, po otwarciu Areny Gorzów. Na ukończeniu są prace związane z wykonaniem spójnego ciągu komunikacyjnego, który jest niezbędny do wprowadzenia nowej tymczasowej organizacji ruchu.

- Potrzebny jest czas dla kierowców i pieszych na zapoznanie się z nową tymczasową organizacją ruchu. Nie wykluczamy również jej weryfikacji, korekty, czy nawet wyłączenia pewnych relacji, jeśli okażą się kolizyjne. Kwestie bezpieczeństwa pozostają priorytetowe, dlatego spółka podjęła decyzję, że lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie nowych rozwiązań w organizacji ruchu po 10 grudnia br., co mamy nadzieję, ułatwi też organizatorom otwarcia Areny Gorzów, zaplanowanie kwestii związanych z dostępem do miejsc parkingowych, czy MZK organizacji transportu publicznego, w ramach bezpłatnej linii „Arena” - dodaje Ewa Iwańska. 

W czwartek, 30 listopada, w godzinach od 16:45 do 20:30, na skrzyżowaniach ulic Kos. Gdyńskich i Matejki oraz ulic Kos. Gdyńskich i Mościckiego mogą wystąpić nieznaczne utrudnienia w ruchu, związane z prowadzeniem prac przez Wykonawcę, w obrębie skrzyżowań.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości