• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Tablica upamiętni radną Grażynę Wojciechowską

29 listopada 2023, 15:51, Marcin Kluwak
Radni miasta Gorzowa podczas 69. sesji, która odbyła się 29 listopada, przez aklamację przyjęli stanowisko w sprawie umieszczenia pamiątkowej tablicy na budynku Urzędu Miasta.

Radni miasta Gorzowa chcą w szczególny sposób upamiętnić wieloletnią radną Gorzowa, która zmarła 3 stycznia 2022 roku. Teraz w drugą rocznicę jej śmierci, na budynku Urzędu Miasta przy Sikorskiego ma pojawić się tablica. Oto jej pełna treść:

Pamięci Grażyny Wojciechowskiej 
(1947-2022)

kobiety o wielkim sercu, oddanej społeczności lokalnej
i zasłużonej dla samorządu gorzowskiego,
wieloletniej Radnej Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Prezydent Miasta Jacek Wójcicki
Rada Miasta

Na tablicy widnieć będzie herb miasta Gorzowa oraz podobizna twarzy Grażyny Wojciechowskiej odciśnięta w brązie.
Tablica ma pojawić się na filarze przy drugim wejściu od strony frontowej budynku Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, przy ul.Sikorskiego 4. 

- Miejsce to nie jest przypadkowe, gdyż radna Grażyna Wojciechowska przez wiele lat swojej działalności na wielu płaszczyznach aktywnie uczestniczyła w posiedzeniach komisji, sesjach Rady Miasta i różnych spotkaniach z mieszkańcami, pamiętając szczególnie o potrzebujących pomocy, niepełnosprawnych, seniorach czy osobach wykluczonych społecznie. Niewątpliwie Jej wieloletnia działalność zasługuje na godne upamiętnienie - czytamy w stanowisku radnych Rady Miasta Gorzowa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości